Filodendrony  
  25-08-2019 00:01  
 
Szukaj w portalu
Ostatnio dodane artykuły
Inne rośliny w mojej kolekcji
Sprzedaż sadzonek filodendronów i innych - sierpień ...
Sprzedaż botanicznego rękodzieła - oprawione suszonk...
Obserwacja - Alocasia amazonica
Poszerzanie wąskiego parapetu
Obserwacje - Colocasia esculenta
Obserwacje - Scindapsus pictus
Obserwacje - Rhaphidophora tetrasperma
Obserwacje - Ph. erubescens
Obserwacje - Ph. 'Pincushion'
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Darmowy hosting
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie gatunkowi Philodendron. Rośliny te, jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę. Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: Darknation.eu
[PL] 2008-2019 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Ostatnio dodane zdjęcia

'Pink Congo'

'Red Back' 3

'Red Back' 2

'Red Back'

Philodendron x 'Birkin'

Philodendron x 'Birkin'
Sprzedaż Ph. 'Pincushion' miniatura Allegro
SprzedażSprzedaję sadzonki Ph. 'Pincushion' wyłącznie na licytacjach. Jest to miniatura filodendrona czerwieniejącego, którą uprawiam od 2008 r. i sprowadzałam z USA, obecnie bardzo rzadko dostępna w Europie i posiadana jedynie przez kolekcjonerów. Zapraszam do licytacji (start od 30 zł, bez końcowej ceny minimalnej) i sprawdzania kolejnych aukcji z tymi filodendronami na Allegro (konto Demoneyesed).
Rękodzieło - botanika, suszone liście w oprawie, reprinty własnych ilustracji
SprzedażDodałam kilka własnych ilustracji botanicznych w kategorii wyrób i sprzedaż autorskiego rękodzieła (reprinty ilustracji roślin piórem i atramentem, suszonki). Zobacz dostępne prace tutaj.
Aktualizacja - sprzedaż filodendronów i innych - kwiecień 2019
SprzedażOferuję na sprzedaż nadwyżki kilku odmian, zobacz tutaj.
Informacja dot. sprzedaży filodendronów
SprzedażW związku z powtarzającymi się pytaniami, informuję: w galerii na stronie filodendrony.info zamieściłam zdjęcia filodendronów dostępnych w sprzedaży na całym świecie, wyłącznie w celach identyfikacyjnych i nie posiadam sadzonek takich odmian na sprzedaż.
Sprzedaję jedynie sadzonki odmian, które są umieszczone w galerii 'Prywatna kolekcja' - oferta zostanie zaktualizowana w kwietniu 2019 r. - zapraszam do zapoznania się z nią na tej stronie, oraz Sprzedajemy.pl i Olx.pl

/NINa/
Dodane nowe zdjęcia do galerii - nowe kultywary
GaleriaDodane odmiany i nowe kultywary do albumów: zielone, nakrapiane i variegata, żółte, czerwone, omszone-kutner (nazwy marketingowe w myślnikach): acutifolium, atabapoense, bipennifolium 'Aurea', 'Burle Marx Albo Variegata', 'Caramel Marble', dodsonii, 'Enigma', erubescens 'Light of Zartha', 'Esmeraldense', 'Evolution', 'Firebird', giganteum 'Blizzard', 'Golden Dragon', 'Hawaiian Finger', 'Hualalai Variegated Sawtooth', lupinum, 'Mottled Whipple Way', 'Narrow Tiger Tooth', 'Orange Marmalade', 'Polynesian Sunset', 'Queen of Chiang Mai', 'Red Moon', rubrocinctum, 'Sucre Slim', 'Variegated Imperial Red'.
Nowy artykuł w dziale Obserwacje o Alocasia amazonica i jej kwitnieniu
ObserwacjeWedług informacji miłośnika aroidów Steve'a Lucasa (zmarłego już autora strony i prywatnego ogrodu botanicznego 'Exotic Rainforest'), roślina znana jako 'Alocasia amazonica', to krzyżówka Alocasia longiloba Miq. i Alocasia sanderiana W. Bull, która na potrzeby sprzedaży występuje pod nazwą 'amazonica'. Czytaj więcej tutaj.
Zrób to sam - poszerzanie wąskiego parapetu na rośliny
PoradyZrób to sam - poszerzanie wąskiego parapetu na rośliny. Jak sobie z tym poradziłam? Przeczytaj tutaj.
Filodendrony w Galerii

Tagi artykułów

autumn bipinnatifidum brasil choroby emerald duke emerald queen epipremnum erubescens filmy gutacja hastatum hederaceum hybrydy kultywary hydroponika jesień lato monstera moonlight nawożenie obserwacje oświetlenie pielęgnacja pincushion podlewanie podpórka podłoże prince of orange rhaphidophora rozmnażanie scindapsus syngonium temperatura wilgotność wiosna xanadu zima