Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
YouTube
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2023 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Identyfikacja Twoich roślin
Oferuję identyfikację filodendronów (nazwa łacińska gatunek + odmiana lub nazwa rynkowa). Prześlij zdjęcia na mój email, 5 zł za każdą roślinę. Więcej informacji tutaj.
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Lemon Lime' (archiwalne)
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Philodendron Pincushion - sprzedaż sadzonek
SprzedażMam na sprzedaż kilkanaście rarytasów - tegorocznych, ukorzenionych sadzonek Ph. 'Pincushion'. To wolnorosnąca miniatura filodendrona czerwieniejącego. Kolekcjonerów/ki zainteresowanych kupnem zapraszam na Allegro.
Kwitnienie Philodendron hastatum - własna kolekcja
FilmyPrezentacja kwiatu: YouTube
Jak, i czy w ogóle zakładać kolekcję filodendronów?
ArtykułyJak, i czy w ogóle zakładać kolekcję filodendronów? Jak to się robiło kiedyś? O tym zagadnieniu w nowym artykule, przeczytaj tutaj.
Jak zadbać o filodendrony w zimie? Film.
NewsyJak zadbać o filodendrony w zimie? Kliknij 'Czytaj więcej', żeby zobaczyć film na YouTube lub wejdź w ten link.
Nowe i odświeżone artykuły - listopad 2023
PoradyDodałam artykuły:
Filodendron w Pigułce FAQ - wszystko o zakładaniu kolekcji filodendronów i odpowiedzi na najczęstsze pytania - przeczytasz tutaj,
Uprawa młodych filodendronów, maluchów, baby (czytaj tutaj).
Odświeżyłam nieco artykuły z działu Uprawa: Nawożenie, Rozmnażanie, Choroby.
Odświeżanie portalu Filodendrony
NewsyZ racji tego, że cały czas świętuję 15-lecie istnienia strony o Filodendronach, najstarszego kompendium o tym gatunku i po polsku, odświeżyłam:
- szatę graficzną (kolory),
- dopasowanie layoutu do ekranów komórek (menu strony przeniesione na lewo, częściowa likwidacja górnej belki, szersze odstępy między wierszami w menu, inne poprawki),
- założyłam kanał na YouTube, bo nigdy nie miałam dla tej strony, a odkąd filo stały się popularne ok. 2018 r., takich kanałów tematycznych przybywa tysiące rocznie: https://www.youtube.com/@filodendronyinfo
Nie mam zbyt wiele do omówienia ponad to, co zaprezentowałam już tutaj w formie tekstowej, i która mi bardziej odpowiada, a kolekcję ograniczam ze względu na niezbyt dobre warunki w mieszkaniu (zła wentylacja). Zapraszam do oglądania i pozostania z portalem Filodendrony. Jeżeli macie jeszcze jakieś wskazówki, proszę o kontakt przez formularz lub email.
Nowe patenty filodendronów
NewsyW dziale Download dodałam kilka nowych dokumentów patentowych dla filodendronów: USPP32012_FLOPHI1901, USPP32524_shangrila, USPP33340_PPIPVE007, USPP34347_summerglory, USPP34670_PPIPVE015, USPP34671_PPIPHFB014, USPP35284_PHELS02, redmoon_PP35428.
Najnowsze fotografie


hastatum

hastatum

hastatum - kwiat

billietiae

billietiae
Filodendrony w Galerii