Filodendrony  
  19-11-2019 08:40  
 
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
[PL] 2008-2019 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Ostatnio dodane artykuły
2. Kultywary - rodzice i potomstwo
Inne rośliny w mojej kolekcji
Oświetlenie dla filodendrona i sztuczne doświetlanie
Cztery pory roku w uprawie filodendrona - jesień
Film - ręczne zapylanie Thaumatophyllum bipinnatifidum
Pułapki lepowe na ziemiórki - jak zrobić samemu?
Sprzedaż sadzonek filodendronów i innych - październ...
Rozmnażanie filodendrona
Opracowanie - Hybrydyzacja filodendronów
Filodendrony - łatwe czy trudne rośliny pokojowe?
Nowe hybrydy wg. patentów
ArtykułyDopisałam kilka nowych patentów do artykułu 'Kultywary - rodzice i potomstwo' - tutaj
Filmy z 42 Międzynarodowej Wystwy Aroidów, Miami 2019
NewsyDwa bloggerskie filmiki z 42 Międzynarodowej Wystawy Aroidów (International Aroid Society Show), która odbyła się 21-22.09.2019 w Fairchild Tropical Botanic Garden, Miami, USA, ok. 20 minut jazdy samochodem z lotniska. Wystawa obejmowała sprzedaż sadzonek, licytację* oraz bankiet dla członków IAS. Kliknij Czytaj więcej.
Nowe zdjęcia w galerii cz. 2
NewsyDodane zdjęcia Ph. 'Snowdrift', 'Tahiti', 'Royal Queen', Thaumatophyllum bipinnatifidum 'Golden' i Ph. serpens. Znajdziesz w albumach: Nakrapianie i Variegata, Czerwone, Żółte, Omszone - Kutner.
Sprzedaż Ph. 'Pincushion' miniatura Allegro [zakończone]
SprzedażSprzedaję sadzonki Ph. 'Pincushion' wyłącznie na licytacjach. Jest to miniatura filodendrona czerwieniejącego, którą uprawiam od 2008 r. i sprowadzałam z USA, obecnie bardzo rzadko dostępna w Europie i posiadana jedynie przez kolekcjonerów. Wystawiłam dziś ostatnią w tym roku, licytacja na 10 dni (21-31.10.2019 r.) Zapraszam do licytacji (start od 30 zł, bez końcowej ceny minimalnej) i sprawdzania kolejnych aukcji z tymi filodendronami na Allegro (konto Demoneyesed).
Nowe hybrydy w galerii
GaleriaDodane nowe zdjęcia: Philodendron 'Unicon Variegated', 'Burle Marx Albo Variegata', 'Imperial Yellow Flame', 'Green Princess', 'Imperial Gold' - patrz albumy Nakrapiane i Variegata oraz Zielone.
Informacja dot. sprzedaży filodendronów
SprzedażW związku z powtarzającymi się pytaniami, informuję: w galerii na stronie filodendrony.info zamieściłam zdjęcia filodendronów dostępnych w sprzedaży na całym świecie, wyłącznie w celach identyfikacyjnych i nie posiadam sadzonek takich odmian na sprzedaż.
Sprzedaję jedynie sadzonki odmian, które są umieszczone w galerii 'Prywatna kolekcja' - oferta zostanie zaktualizowana w kwietniu 2020 r. - zapraszam do zapoznania się z nią na tej stronie, oraz Sprzedajemy.pl i Olx.pl

/NINa/
Design strony
NewsyPoprawiłam design strony do czytania na smartfonach - skrócone menu górne, szukajka na środku, przeniesienie paneli z lewej strony na prawą, większe buttony dla numerów stron, większe odstępy między linkami 'Ostatnio dodane artykuły', likwidacja panelu 'Ostatnio dodane zdjęcia'.

/NINa/
Najnowsze fotografie


'Pincushion'

'Burle Marx'

'Mandaianum'

Thaumatophyllum bipi...

Thaumatophyllum 'Go...

'Black Cardinal'
Filodendrony w Galerii

Tagi artykułów

autumn bipinnatifidum brasil choroby emerald duke emerald queen epipremnum erubescens filmy gutacja hastatum hederaceum hybrydy kultywary hydroponika jesień lato monstera moonlight nawożenie obserwacje oświetlenie pielęgnacja pincushion podlewanie podpórka podłoże prince of orange rhaphidophora rozmnażanie scindapsus syngonium temperatura thaumatophyllum wilgotność wiosna xanadu zima

Darmowy hosting
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe