Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
YouTube
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2023 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Identyfikacja Twoich roślin
Oferuję identyfikację filodendronów (nazwa łacińska gatunek + odmiana lub nazwa rynkowa). Prześlij zdjęcia na mój email, 5 zł za każdą roślinę. Więcej informacji tutaj.
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Lemon Lime' (archiwalne)
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Kilka nowości w kolekcji - Red Sun, Pink Princess, Lemon Lime, Gold Violin
ObserwacjeDodałam nowe artykuły w dziale Obserwacje w związku z nabyciem (dosyć spontanicznym, bo znowu nie mam miejsca, ale co zrobić jak tanieją) nowych filodendronów: 'Red Sun', 'Lemon Lime', 'Pink Princess' i Bipennifolium aureum 'Gold Violin'. Link: tutaj
Zaktualizowałam także zdjęcia niektórych filo z prywatnej kolekcji: 'Birkin', 'Green Princess', 'Majesty', Rhaphidophora tetrasperma, w tym samym dziale Obserwacje.
Pomoc w identyfikacji roślin z Twojej kolekcji
NewsyOferuję pomoc w identyfikacji Twoich roślin (filodendrony, niektóre pozostałe Araceae, oraz inne rośliny pokojowe). Warunki, kroki tutaj.
'New Red' nowy filodendron w kolekcji
ObserwacjeZaktualizowałam wpisy w dziale Obserwacje w związku z Ph. 'New Red'. Opis, uprawa - tutaj. Cała kolekcja tutaj.
Sprzedam filodendrony Pincushion, King of Spades i epipremnum - kwiecień 2021
SprzedażAktualizacja dostępnych sadzonek: tutaj.
Nowe rośliny w prywatnej kolekcji - Obserwacje
ObserwacjeZaktualizowałam wpisy w dziale Obserwacje w związku z kilkoma nowymi nabytkami w kolekcji. Wstawiłam też nowe zdjęcia starszych roślin. Opisy, uprawa - tutaj
Kolorowanki Aracae - cz. 2
Do pobraniaNarysowałam i udostępniam dwie kolejne kolorowanki do darmowego pobrania i wyłącznie prywatnego użytku. Pobierz tutaj.
Kolorowanki z Araceae
Do pobraniaNarysowałam i udostępniam dwie kolorowanki do darmowego pobrania i wyłącznie prywatnego użytku. Pobierz tutaj.
Filodendrony w Galerii