Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
YouTube
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2023 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Identyfikacja Twoich roślin
Oferuję identyfikację filodendronów (nazwa łacińska gatunek + odmiana lub nazwa rynkowa). Prześlij zdjęcia na mój email, 5 zł za każdą roślinę. Więcej informacji tutaj.
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Lemon Lime' (archiwalne)
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Aktualizacja fotografii filo z kolekcji - październik 2023
ObserwacjeZobacz na liście artykułów Obserwacje z dopiskiem przy tytule [Nowy] tutaj.
Rozwijanie się liści aroidów w zwolnionym tempie
FilmyNa tym kanale YT, możecie zobaczyć jak rozwijają się liście różnych aroidów sfilmowanych w zwopnionym tempie: @WhenKimPlants/videos
Informacja dot. sprzedaży filodendronów
SprzedażW związku z powtarzającymi się pytaniami, informuję:
Ta strona internetowa nie jest sklepem, ani do żadnego sklepu ogrodniczego nie należy. W galerii na stronie filodendrony.info zamieściłam zdjęcia filodendronów dostępnych w sprzedaży na całym świecie, wyłącznie w celach identyfikacyjnych, edukacyjnych i nie posiadam sadzonek takich odmian na sprzedaż.
Sprzedaję jedynie sadzonki odmian, które są umieszczone w galerii 'Prywatna kolekcja' - oferta zostanie zaktualizowana wtedy, kiedy będę coś mieć do sprzedania - zapraszam do zapoznania się z nią na tej stronie.

/NINa/
Sprzedam różne Araceae - sierpień 2023
SprzedażSprzedam ukorzenione sadzonki filodendronów, Raphidophora, stan na sierpień 2023 r.: tutaj.
Oranżeria Warszewicza Kraków Araceae
NewsyPo wakacjach 2023 r., Ogród Botaniczny UJ w Krakowie rozpoczyna rekonstrukcję oranżerii tzw. Warszewicza. Powstanie ona w miejscu obecnej kawiarni (na lewo od wejścia do Ogrodu od ul. Kopernika). Będzie zawierała kolekcję roślin z Ameryki Środkowej i Południowej. Budowa szklarni potrwa rok. Koszt budowy ok. 8,8 mln zł. Kliknij Czytaj więcej po szczegóły inwestycji.
Żółte kropki na liściach filodendronów - analiza
ArtykułyNapisałam artykuł na temat żółtych kropek na liściach filodendronów, zazwyczaj masówek z marketów. O hipotetycznych powodach powstawania przeczytasz tutaj.
Aktualizacja zdjęć z kolekcji filo cz. 2
ObserwacjeW dziale Obserwacje zaktualizowałam wpisy (foty) dotyczące mojej kolekcji nt. Ph. subhastatum, Ph. squamiferum, Ph. pedatum, Ph. 'Ruby', Ph. 'Royal Queen', Ph. 'Red Back', Ph. 'Pincushion', Ph. hastatum, Thaumatophyllum bipinnatifidum 'Atom', Ph. 'Little Phil', oraz Epipremnum (tylko w Galerii - Inne Araceae). Dodałam także nowy artykuł nt. nowości Ph.'Golden Princess'.
Przeczytaj tutaj.
Filodendrony w Galerii