Filodendrony  
  21-02-2019 03:32  
 
Szukaj w portalu
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacja - Alocasia amazonica
Poszerzanie wąskiego parapetu
Obserwacje - Colocasia esculenta
Sprzedaż sadzonek filodendronów - październik 2018 r.
Obserwacje - Scindapsus pictus
Obserwacje - Rhaphidophora tetrasperma
Obserwacje - Ph. erubescens
Obserwacje - Ph. 'Pincushion'
Obserwacje - Ph. 'Emerald Queen'
Obserwacje - Ph. 'King of Spades'
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Darmowy hosting
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie gatunkowi Philodendron. Rośliny te, jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę. Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: Darknation.eu
[PL] 2008-2019 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Ostatnio dodane zdjęcia

Alocasia amazonica -...

Alocasia amazonica -...

Alocasia amazonica -...

Alocasia amazonica -...

Ph. 'King of Spades'

'Brasil'
Porada - Sposób na opornego filodendrona 'Pincushion'
PoradyPodaję prosty sposób na polepszenie mikroklimatu - czytaj tutaj.
Nowe artykuły - Filodendrony jako rośliny do terrariów i paludariów oraz Filodendrony - łatwe czy trudne rośliny pokojowe?
ArtykułyDodałam nowe artykuły: Filodendrony jako rośliny do terrariów i paludariów (link) oraz Filodendrony - łatwe czy trudne rośliny pokojowe? (link).
Do pobrania - lista i patenty kultywarów
Do pobraniaDodałam do pobrania (pdf) kilka oficjalnych i ogólnie dostępnych patentów kultywarów ('Baron', 'Little Hope', 'Red Wine', 'Xanadu II' i inne. Znajdziesz je w kategorii Pliki. Tam także jest do ściągnięcia lista hybryd, opracowana przez portal Aroid.org.
Nowe zdjęcia w galerii
GaleriaDodałam kilka nowych zdjęć do galerii - nowe kultywary filodendronów: 'Little Hope', 'Lickety-Split', 'Gold Bullion', 'Florida Red Stem', i 'Dark Lord'. Szuka w albumach Zielone, Czerwone i Żółte
Nowy artykuł - Masowa produkcja filodendronów w Chinach
ArtykułyDodałam artykuł: Masowa produkcja filodendronów w Chinach czytaj tutaj.
10 lat portalu Filodendrony!
WydarzeniaMija już 10 lat (2008-2018) odkąd tworzę ten portal, edukując Was - czytelników i pasjonatów filodendronów na temat tych pięknych roślin z dżungli (oraz ostatnio laboratoriów) całego świata, które warto kupić do swoich mieszkań. Nie w każdym się udaje, ze względu na specyficzne wymagania mikro-klimatyczne, jednak zawsze jest sens spróbować dopasować mieszkanie do rośliny, a nie roślinę do mieszkania ;)
Około maja 2018 r. proszę wypatrywać kilku sadzonek Ph. 'Emerald Duke', 'Emerald Queen', 'Red Emerald', hederaceum i 'Brazil', które będę mieć na sprzedaż tutaj (dział Sprzedaż), lub na portalach ogłoszeniowych (Olx, Sprzedajemy).

/NINa, autorka i właścicielka portalu Filodendrony/
Nowe zdjęcia w galerii
GaleriaDodane nowe foty z prywatnej kolekcji, z marca 2018 r.: Ph. 'Brazil', Ph. hederaceum, Ph. 'King of Spades', odratowany Ph. hastatum oraz Rhaphidophora tetrasperma. Zobacz w albumach tutaj. Pozostałe nie zmieściły się w kadrze ;)
Filodendrony w Galerii

Tagi artykułów

autumn bipinnatifidum brasil choroby emerald duke emerald queen epipremnum erubescens filmy gutacja hastatum hederaceum hybrydy kultywary hydroponika jesień lato monstera moonlight nawożenie obserwacje oświetlenie pielęgnacja pincushion podlewanie podpórka podłoże prince of orange rhaphidophora rozmnażanie scindapsus syngonium temperatura wilgotność wiosna xanadu zima