Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
YouTube
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2023 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Identyfikacja Twoich roślin
Oferuję identyfikację filodendronów (nazwa łacińska gatunek + odmiana lub nazwa rynkowa). Prześlij zdjęcia na mój email, 5 zł za każdą roślinę. Więcej informacji tutaj.
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Lemon Lime' (archiwalne)
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Sprzedaż sadzonek filodendronów - kwiecień 2023 r.
Oferowane rośliny są nadwyżkami i pochodzą z mojej amatorskiej uprawy. Opisy i zdjęcia dorosłych egz. znajdziesz w Galeria > Prywatna Kolekcja. Wymagają lekkiego podłoża (torf kwaśny albo podłoże kokosowe z perlitem/wermikulitem).


Aktualnie dostępne rośliny (Aktualizacja: 21.4.2023 r.):

Kup tutaj: Allegro. Aktualne!

Proszę sprawdzać stronę lub dodać np. w czytniku newsów w telefonie kanał RSS z powiadomieniami o nowościach. http://fabryka.darknation.eu/filodendrony/rss/?feed=articles

Cena nie podlega negocjacji także przy większej ilości, nie wymieniam się. Rezerwacja na max 2-3 dni robocze.
Odbiór osobisty w Krakowie po ustaleniu terminu odbioru, trzeba do mnie podjechać (Bronowice Wielkie), nie dowożę. Wysyłka (jeśli dotyczy w/w) tylko kwiecień-październik, pon.-środa włącznie, żeby nie leżakowały na poczcie, duże bez doniczki i podłoża, małe z doniczkami, sztywne pudełko tekturowe, korzenie zabezpieczam wilgotną chusteczką i plastikowym woreczkiem, liście i pędy wkładam między gazety lub folię bąbelkową.
Wysyłka Poczta Polska paczka prior.: do 1kg 15,00 zł, do 2kg 17 zł. Duże rośliny tylko odbiór osobisty, nie tnę na mniejsze.
Zazwyczaj nie wysyłam InPostem, kurierami, PKP itd. Nie wysyłam za pobraniem, ani za granicę. Brak zwrotów - rośliny żywe, nadwyżki z kolekcji, sprzedawca osoba prywatna.

Kontakt ze mną:

Polecaj ten artykuł
URL
HTML
Filodendrony w Galerii