Filodendrony  
  01-04-2023  
 
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2023 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Identyfikacja Twoich roślin
Oferuję identyfikację filodendronów (nazwa łacińska gatunek + odmiana lub nazwa rynkowa). Prześlij zdjęcia na mój email, 5 zł za każdą roślinę. Więcej informacji tutaj.
Szukaj w portalu
Ostatnio dodane artykuły
Sprzedaż sadzonek filodendronów - wrzesień 2022 r.
8. O autorce
Choroby filodendrona - żółte kropki
Obserwacje - Ph. 'Rojo Congo'
Obserwacje - Ph. 'Birkin' i 'Rojo Congo'
Choroby filodendrona - przypalenie liści
Obserwacje - Ph. 'Golden Princess'
Obserwacje - Ph. subhastatum
Obserwacje - Ph. squamiferum
Obserwacje - Ph. pedatum
Sprzedaż sadzonek filodendronów - wrzesień 2022 r.
Oferowane rośliny są nadwyżkami i pochodzą z mojej amatorskiej uprawy. Opisy i zdjęcia dorosłych egz. znajdziesz po kliknięciu nazwy odmiany rośliny. Wymagają lekkiego podłoża (torf kwaśny albo podłoże kokosowe z perlitem/wermikulitem).


Aktualnie dostępne rośliny (Aktualizacja: 4 marzec 2023 r.):

(Wszystkie moje rośliny na sprzedaż, nie tylko Araceae, zobacz link Sprzedajemy.pl) Aktualne!

Ph. 'Pincushion'
Bardzo rzadko w sprzedaży, sklepy nie mają, większość sadzonek w Polsce prawdopodobnie pochodzi pośrednio z mojej rośliny matecznej, które wystawiałam w poprzednich latach na Allegro i podobnych portalach. Do terrarium, słoika, lub na podstawkę z wodą. Przeczytaj o nim w moich Obserwacjach i o samej hybrydzie tutaj. Dziecko R.H. McColley'a z roku Ognistego Smoka 1976 :)
Foty i opis Sprzedajemy.pl
90 zł za mniejsze (1 szt.), 100 zł za większe (1 szt.)., i dwie małe po 30 i 40 zł.

Ph. 'Birkin'
23x23 cm, zadbany, silny, w doniczce są dwie sadzonki, cena za całość.
Foty i opis: Sprzedajemy.pl
55 zł.

Raphidophora tetrasperma
Kilka sadzonek szczytowych, w hydroponice. Cena będzie podana w kwietniu 2023.

Ph. 'Emerald Queen'
Stara i odporna hybryda Ph. sagittifolium, spód liści lekko czerwony. Nadaje się do hydroponiki. Blaszka liściowa dorosłej rośliny uprawianej w warunkach domowych osiąga +30 cm długości. Wymaga sporo miejsca. Historia uprawy tutaj.
Mam kilka w podłożu i w hydroponice. Cena będzie podana w kwietniu 2023.

Ph. 'Emerald Duke'
Uprawa tutaj
Mam kilka. Cena będzie podana w kwietniu 2023.

Epipremnum 'Marble Queen'
Wymaga jasnego miejsca, max. metr od okna, w przeciwnym wypadku liście zielenieją.
Foty, opis: Sprzedajemy.pl
35 zł, ostatnia.

Ph. 'King of Spades'
Foty i opis: Sprzedajemy.pl
- roślina mateczna (3 sadzonki, obcięte, jedna nowa, i nowe odrosty korzeniowe) w doniczce - cena w kwietniu 2023.
- sadzonka średnia (chętnie wyślę w 2 odcinkach, bo dosyć długa) ukorzeniona luzem 50 zł
- sadzonka duża ukorzeniona luzem 150 zł
- sadzonka największa ukorzeniona luzem 200 zł.

Poza tym Ph. Ruby Red, Red Back,

Proszę sprawdzać stronę lub dodać np. w czytniku newsów w telefonie kanał RSS z powiadomieniami o nowościach. http://fabryka.darknation.eu/filodendrony/rss/?feed=articles

Sprzedam w kolejności wg. chęci zakupu. Cena nie podlega negocjacji także przy większej ilości, nie wymieniam się. Rezerwacja na max 2-3 dni robocze.
Odbiór osobisty w Krakowie po ustaleniu terminu odbioru, trzeba do mnie podjechać (Bronowice Wielkie), nie dowożę. Wysyłka (jeśli dotyczy w/w) tylko kwiecień-październik, pon.-środa włącznie, żeby nie leżakowały na poczcie, duże bez doniczki i podłoża, małe z doniczkami, sztywne pudełko tekturowe, korzenie zabezpieczam wilgotną chusteczką i plastikowym woreczkiem, liście i pędy wkładam między gazety lub folię bąbelkową.
Wysyłka Poczta Polska paczka prior.: do 1kg 15,00 zł, do 2kg 17 zł. Duże rośliny tylko odbiór osobisty, nie tnę na mniejsze.
Nie wysyłam InPostem (regulamin zabrania), kurierami, PKP itd. Nie wysyłam za pobraniem, ani za granicę. Brak zwrotów - rośliny żywe, nadwyżki z kolekcji, sprzedawca osoba prywatna.

Kontakt ze mną:

Polecaj ten artykuł
URL
HTML
Filodendrony w Galerii

Tagi artykułów

Atom Autumn Baron bipinnatifidum Black Cardinal Brasil choroby Congo i Rojo Congo Emerald Duke Emerald Prince Emerald Queen Epipremnum erubescens filmy Frilly Willy Golden Xanadu Green Princess gutacja hastatum hederaceum hybrydy kultywary hydroponika Imperial Green Imperial Red jesień King of Spades lato Lemon Lime Lickety Split Little Hope Little Phil Majesty Lisa McColley McColley's Finale Monstera Moonlight nawożenie obserwacje oświetlenie Painted Lady pedatum pielęgnacja Pincushion podlewanie podpórka podłoże Prince Albert Prince of Orange Red Back Red Empress Rhaphidophora Royal Queen rozmnażanie Ruby Scindapsus squamiferum subhastatum Syngonium temperatura Thaumatophyllum wilgotność wiosna xanadu zima

Darmowy hosting
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe