Filodendrony  
  01-04-2020 08:53  
 
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
[PL] 2008-2020 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacje - Ph. 'Red Back'
Sprzedaż sadzonek filodendronów i innych - październ...
2. Kultywary - rodzice i potomstwo
Filmy - potrawy z aroidów
1. Inne Araceae - Monstera
Inne rośliny w mojej kolekcji
Oświetlenie dla filodendrona i sztuczne doświetlanie
Cztery pory roku w uprawie filodendrona - jesień
Film - ręczne zapylanie Thaumatophyllum bipinnatifidum
Pułapki lepowe na ziemiórki - jak zrobić samemu?
Filodendrony w uprawie na tzw. zielonej ścianie
ArtykułyModa na tzw. 'zielone ściany', 'oddychające ściany', czy 'wertykalne ogrody' (roślinność uprawiana w pionie) przeniknęła do biznesu ogrodniczego, bo dla firmy jest to dobry zarobek - gotowe systemy ścienne, w miarę łatwy montaż i duży wybór roślin. Czy jest to dobra inwestycja dla klienta, ze względu na koszty i trwałość dekoracji?
Mój artykuł na ten temat znajdziesz pod tym linkiem.
Porada - Sposób na opornego filodendrona 'Pincushion'
PoradyPodaję prosty sposób na polepszenie mikroklimatu - czytaj tutaj.
Nowe artykuły - Filodendrony jako rośliny do terrariów i paludariów oraz Filodendrony - łatwe czy trudne rośliny pokojowe?
ArtykułyDodałam nowe artykuły: Filodendrony jako rośliny do terrariów i paludariów (link) oraz Filodendrony - łatwe czy trudne rośliny pokojowe? (link).
Do pobrania - lista i patenty kultywarów
Do pobraniaDodałam do pobrania (pdf) kilka oficjalnych i ogólnie dostępnych patentów kultywarów ('Baron', 'Little Hope', 'Red Wine', 'Xanadu II' i inne. Znajdziesz je w kategorii Pliki. Tam także jest do ściągnięcia lista hybryd, opracowana przez portal Aroid.org.
Nowe zdjęcia w galerii
GaleriaDodałam kilka nowych zdjęć do galerii - nowe kultywary filodendronów: 'Little Hope', 'Lickety-Split', 'Gold Bullion', 'Florida Red Stem', i 'Dark Lord'. Szuka w albumach Zielone, Czerwone i Żółte
Nowy artykuł - Masowa produkcja filodendronów w Chinach
ArtykułyDodałam artykuł: Masowa produkcja filodendronów w Chinach czytaj tutaj.
10 lat portalu Filodendrony!
WydarzeniaMija już 10 lat (2008-2018) odkąd tworzę ten portal, edukując Was - czytelników i pasjonatów filodendronów na temat tych pięknych roślin z dżungli (oraz ostatnio laboratoriów) całego świata, które warto kupić do swoich mieszkań. Nie w każdym się udaje, ze względu na specyficzne wymagania mikro-klimatyczne, jednak zawsze jest sens spróbować dopasować mieszkanie do rośliny, a nie roślinę do mieszkania ;)
Około maja 2018 r. proszę wypatrywać kilku sadzonek Ph. 'Emerald Duke', 'Emerald Queen', 'Red Emerald', hederaceum i 'Brazil', które będę mieć na sprzedaż tutaj (dział Sprzedaż), lub na portalach ogłoszeniowych (Olx, Sprzedajemy).

/NINa, autorka i właścicielka portalu Filodendrony/
Filodendrony w Galerii

Tagi artykułów

Autumn Baron bipinnatifidum Black Cardinal Brasil choroby Congo i Rojo Congo Emerald Duke Emerald Prince Emerald Queen Epipremnum erubescens filmy Frilly Willy Golden Xanadu gutacja hastatum hederaceum hybrydy kultywary hydroponika Imperial Green Imperial Red jesień lato Lemon Lime Lickety Split Little Hope Little Phil McColley McColley's Finale Monstera Moonlight nawożenie obserwacje oświetlenie Painted Lady pielęgnacja Pincushion podlewanie podpórka podłoże Prince Albert Prince of Orange Red Empress Rhaphidophora Royal Queen rozmnażanie Scindapsus Syngonium temperatura Thaumatophyllum wilgotność wiosna xanadu zima

Darmowy hosting
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe