Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
YouTube
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2023 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Identyfikacja Twoich roślin
Oferuję identyfikację filodendronów (nazwa łacińska gatunek + odmiana lub nazwa rynkowa). Prześlij zdjęcia na mój email, 5 zł za każdą roślinę. Więcej informacji tutaj.
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Lemon Lime' (archiwalne)
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Identyfikacja Twoich roślin
Cześć!

Z racji wieloletniej wiedzy (uprawiam filodendrony od lat 2000-ych, a ten portal prowadzę od 2008 r., czyli o wiele dłużej niż trwa moda na te rośliny na całym świecie) oferuję identyfikację roślin z Twojej kolekcji - nazwa łacińska (gatunek + odmiana) lub rynkowa w przypadku nowych hybryd, których pochodzenia genetycznego nie znam, ale powiedzmy, że widziałam w zagranicznych sklepach online.

Każda roślina 5 zł.

Identyfikacja w 5 krokach:

1. Zrób dokładne zdjęcia rośliny w dobrym oświetleniu (całość, jeden wybrany dojrzały liść z wierzchu i od spodu, lub inne interesujące cię fragmenty. Jeśli będę potrzebowała dodatkowych zdjęć, to poproszę w mailu). Pamiętaj, że całkiem młode filodendrony są trudne w identyfikacji, ponieważ ich dalszy rozwój wpływa na zmianę kształtu/barwy liści.
2. Wyślij zdjęcia do mnie na email:
3. Poczekaj na odpowiedź (ok. 24h, sprawdzam spam, Ty też sprawdź), podam też numer i dane polskiego banku do dokonania przelewu.
4. Po otrzymaniu przelewu (możesz dołączyć potwierdzenie w emailu, żeby było szybciej) przesyłam identyfikację w ciągu 2 dni (przez cały tydzień).
5. Jeśli nie będę w stanie pomóc, zwracam kwotę za nieznaną mi roślinę na konto, z którego przyszła Twoja płatność. Np. poprawnie zidentyfikuję trzy rośliny z czterech (całość 20 zł), a wtedy zwracam 5 zł za jedną nieznaną.

Nie muszą to być wyłącznie filodendrony, ale także inne Araceae lub pozostałe rośliny pokojowe.
Nie identyfikuję roślin ogrodowych. Nie identyfikuję chorób Araceae. Nie identyfikuję na telefon, sms itd.
Zobacz także Galerię Filodendronów i Araceae, może znajdziesz swoją roślinę.

/Katarzyna (właściciel)
Filodendrony w Galerii