Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
YouTube
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2023 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Identyfikacja Twoich roślin
Oferuję identyfikację filodendronów (nazwa łacińska gatunek + odmiana lub nazwa rynkowa). Prześlij zdjęcia na mój email, 5 zł za każdą roślinę. Więcej informacji tutaj.
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Lemon Lime' (archiwalne)
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Aktualizacja - Obserwacje Ph. hastatum
ObserwacjeAktualizacja obserwacji Ph. hastatum - dorosły liść
Aktualizacja albumu foto z prywatną kolekcją roślin
GaleriaW związku z tym, że w galerii nagromadziło się dużo zdjęć różnych gatunków i odmian jakie posiadam i przeglądanie ich zrobiło się nieco chaotyczne, wprowadziłam podział na podfoldery zawierające wyselekcjonowane zdjęcia. Zobacz tutaj.
Aktualizacja - Obserwacje Ph. 'Emerald Queen' i nowe zdjęcia
ObserwacjeAktualizacja art. o Ph. 'Emerald Queen' i nowe zdjęcia (pąki oraz Ph. erubescens).
Aktualizacja artykułów i nowe zdjęcia
ObserwacjeZaktualizowano artykuły dot. Ph. 'Emerald Queen' starszy i młodszy, 'Brasil', hastatum i 'Pincushion' oraz dodano nowe zdjęcia do powyższych artykułów i galerii.
Zdjęcia - monstera, inne Araceae, wzornictwo
GaleriaDodano nowe foldery ze zdjęciami: Monstera, Inne Araceae, Wzornictwo Przemysłowe (inspirowane kształtem liścia monstery) i kilka zdjęć do folderu Prywatna Kolekcja. Zobacz tutaj
Nowy artykuł - Taksonomia, synonimy i nazwy potoczne
ArtykułyNazwy botaniczne wywodzą się z łaciny. Jest to taki sam język 'obcy' (mimo, że martwy), jak każdy inny, więc nie należy go unikać. Ścisłe przestrzeganie nazewnictwa jest krokiem w kierunku przemiany amatora w profesjonalistę. Więcej w tym artykule.
Nowy artykuł - Czy monstera to filodendron?
ArtykułyKażdy, kto interesuje się roślinami domowymi na pewno zwrócił uwagę na monsterę. Popularny gatunek Monstera deliciosa, to mocne pnącze o wielkich liściach z otworami i długimi korzeniami powietrznymi. Spotykane jest zarówno w mieszkaniach, ogrodach botanicznych, jak i zewnętrznych ogrodach w cieplejszych krajach (USA, Australia, Hawaje, Indie, a nawet we Włoszech).
Więcej: w tym artykule.
Filodendrony w Galerii