Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
YouTube
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2023 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Identyfikacja Twoich roślin
Oferuję identyfikację filodendronów (nazwa łacińska gatunek + odmiana lub nazwa rynkowa). Prześlij zdjęcia na mój email, 5 zł za każdą roślinę. Więcej informacji tutaj.
Ostatnio dodane artykuły
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Choroby filodendrona
Rozmnażanie filodendrona
Aktualizacja - artykuły Obserwacje
ObserwacjeNowe rośliny w kolekcji: Philodendron sp., Scindapsus pictus, Ph. erubescens (2) oraz aktualizacja Rhaphidophora tetrasperma i Ph. 'Pincushion'. Patrz tutaj.
Nowy artykuł - Pobieranie sadzonek filodendronu
PoradyPonieważ nieuchronnie zbliża się wiosna, możemy zacząć rozmnażać nasze filodendrony. Niektóre będą też wymagały pielęgnacyjnego cięcia. Jak poprawnie to zrobić? Przeczytaj w tym artykule.
Ogród botaniczny w Berlinie
FilmyNowy, 11-minutowy filmik prezentujący szklarnie z roślinami tropikalnymi w berlińskim ogrodzie botanicznym. Zwraca uwagę bogata kolekcja filodendronów. Kliknij 'Czytaj więcej', aby oglądnąć film. Strona placówki: tutaj.
Aktualizacje - Obserwacje podłoże i uprawa Rhaphidophora z nasion
ObserwacjePodłoże do uprawy filodendrona - czytaj
Obserwacje - Uprawa Rhaphidophora tetrasperma z nasion czytaj
Sprzedaż nadwyżek roślin
SprzedażNa tej stronie znajdziesz listę sprzedawanych przeze mnie nadwyżek filodendronów - kliknij. Jeśli nie wyświetla się, to znaczy, że w danym momencie nie mam nic na sprzedaż.
Aktualizacja - Obserwacje Ph. microstictum i zdjęcia
ObserwacjeDodany nowy artykuł i zdjęcia dot. obserwacji Ph. microstictum, nowość w mojej kolekcji. Czytaj tutaj.
Nowe zdjęcia w galerii
GaleriaDodane do galerii zdjęcia Ph. 'Wend-imbe', domesticum, 'Pincushion', grazielae.
Filodendrony w Galerii