Filodendrony  
  10-08-2020 23:11  
 
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
[PL] 2008-2020 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Ostatnio dodane artykuły
Sprzedaż sadzonek filodendronów i innych - lipiec 20...
2. Kultywary - rodzice i potomstwo
Obserwacje - Ph. 'King of Spades'
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Royal Queen'
Obserwacje - Rhaphidophora tetrasperma
Obserwacje - Ph. erubescens
Obserwacje - Ph. 'Emerald Duke'
Obserwacje - Ph. 'Green Princess'
Inne rośliny w mojej kolekcji
Aktualizacja artykułów i nowe zdjęcia
ObserwacjeZaktualizowano artykuły dot. Ph. 'Emerald Queen' starszy i młodszy, 'Brasil', hastatum i 'Pincushion' oraz dodano nowe zdjęcia do powyższych artykułów i galerii.
Zdjęcia - monstera, inne Araceae, wzornictwo
GaleriaDodano nowe foldery ze zdjęciami: Monstera, Inne Araceae, Wzornictwo Przemysłowe (inspirowane kształtem liścia monstery) i kilka zdjęć do folderu Prywatna Kolekcja. Zobacz tutaj
Nowy artykuł - Taksonomia, synonimy i nazwy potoczne
ArtykułyNazwy botaniczne wywodzą się z łaciny. Jest to taki sam język 'obcy' (mimo, że martwy), jak każdy inny, więc nie należy go unikać. Ścisłe przestrzeganie nazewnictwa jest krokiem w kierunku przemiany amatora w profesjonalistę. Więcej w tym artykule.
Nowy artykuł - Czy monstera to filodendron?
ArtykułyKażdy, kto interesuje się roślinami domowymi na pewno zwrócił uwagę na monsterę. Popularny gatunek Monstera deliciosa, to mocne pnącze o wielkich liściach z otworami i długimi korzeniami powietrznymi. Spotykane jest zarówno w mieszkaniach, ogrodach botanicznych, jak i zewnętrznych ogrodach w cieplejszych krajach (USA, Australia, Hawaje, Indie, a nawet we Włoszech).
Więcej: w tym artykule.
Nowy artykuł - Jak myć liście filodendrona?
PoradyNa dekoracyjnych liściach filodendronów gromadzi się kurz i inne zanieczyszczenia. Przeczytaj o tym, jak je usuwać w tym artykule.
Podmiany zdjęć, poprawa nazw
Galeria1. Aktualizacja zdjęć (większe, lepszej jakości) oraz nazewnictwa kultywarów
2. Dodano tłumaczenia niektórych nazw kultywarów z języka ang. na polski.
3. Zmiana identyfikacji we własnej kolekcji
Obserwacje własne - Ph. hederaceum 'Brasil'
ObserwacjeRoślina została odkryta w 1991 r. w jednej z brazylijskich plantacji. Od 2002 r. jest zarejestrowana i chroniona patentem nr PP12956.
Występuje w sprzedaży także pod nazwami 'Brazil', medio-pictum, mediopictum lub (niewłaściwie) mediopicta, a w Polsce pojawił się na rynku ogrodniczym po 2007 r.
Więcej: tutaj
Filodendrony w Galerii

Tagi artykułów

Autumn Baron bipinnatifidum Black Cardinal Brasil choroby Congo i Rojo Congo Emerald Duke Emerald Prince Emerald Queen Epipremnum erubescens filmy Frilly Willy Golden Xanadu gutacja hastatum hederaceum hybrydy kultywary hydroponika Imperial Green Imperial Red jesień lato Lemon Lime Lickety Split Little Hope Little Phil McColley McColley's Finale Monstera Moonlight nawożenie obserwacje oświetlenie Painted Lady pielęgnacja Pincushion podlewanie podpórka podłoże Prince Albert Prince of Orange Red Empress Rhaphidophora Royal Queen rozmnażanie Scindapsus Syngonium temperatura Thaumatophyllum wilgotność wiosna xanadu zima

Darmowy hosting
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe