Filodendrony  
  03-08-2020 14:39  
 
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
[PL] 2008-2020 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Ostatnio dodane artykuły
Sprzedaż sadzonek filodendronów i innych - lipiec 20...
2. Kultywary - rodzice i potomstwo
Obserwacje - Ph. 'King of Spades'
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Royal Queen'
Obserwacje - Rhaphidophora tetrasperma
Obserwacje - Ph. erubescens
Obserwacje - Ph. 'Emerald Duke'
Obserwacje - Ph. 'Green Princess'
Inne rośliny w mojej kolekcji
2. Kultywary - rodzice i potomstwo
Philodendron 'Painted Lady' (='Medisa')
Patent nr: PP3958
Rok zgłoszenia: 1976
Zgłaszający: Robert H. McColley
Rodzice: w dokumencie patentowym nie pojawia się taka nazwa odmiany, to wszystko wskazuje na to, że mamy do czynienia z charakterystyczną ‘pomalowaną damą’. Hybryda powstała przez skrzyżowanie Ph. 'Burgundy' (#PP4090, to kultywar tego samego producenta - rodzicami były Ph. hastatum, Ph. erubescens, Ph. imbe, Ph. wendlandii) i Ph. 'Emerald Queen', który nie został osobno opatentowany, ale także powstał w szkółce McColleya z krzyżówki dwóch niezidentyfikowanych gatunków. Przeprowadzono wiele wegetatywnych metod rozmnażania, by uzyskać satysfakcjonujący wynik końcowy.
Link: PP3958
Wygląd: pnącze, o liściach żółto-zielonych, nakrapianych, owalnych dł. 21 cm i szer. 13 cm z zaostrzonym wierzchołkiem i wciętą podstawą, oraz długich łodyżkach ok. 18 cm i pędzie w kolorze ciemnej czerwieni. Katafile chroniące nowe liście są czerwone, a kiedy spełnia swoją rolę zwijają się na zewnątrz i pozostają na pędzie przez wiele tygodni. Kwitnienia nie zaobserwowano.

Wynik:
Polecaj ten artykuł
URL
HTML
Filodendrony w Galerii

Tagi artykułów

Autumn Baron bipinnatifidum Black Cardinal Brasil choroby Congo i Rojo Congo Emerald Duke Emerald Prince Emerald Queen Epipremnum erubescens filmy Frilly Willy Golden Xanadu gutacja hastatum hederaceum hybrydy kultywary hydroponika Imperial Green Imperial Red jesień lato Lemon Lime Lickety Split Little Hope Little Phil McColley McColley's Finale Monstera Moonlight nawożenie obserwacje oświetlenie Painted Lady pielęgnacja Pincushion podlewanie podpórka podłoże Prince Albert Prince of Orange Red Empress Rhaphidophora Royal Queen rozmnażanie Scindapsus Syngonium temperatura Thaumatophyllum wilgotność wiosna xanadu zima

Darmowy hosting
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe