Filodendrony  
  03-08-2020 14:15  
 
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
[PL] 2008-2020 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Ostatnio dodane artykuły
Sprzedaż sadzonek filodendronów i innych - lipiec 20...
2. Kultywary - rodzice i potomstwo
Obserwacje - Ph. 'King of Spades'
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Royal Queen'
Obserwacje - Rhaphidophora tetrasperma
Obserwacje - Ph. erubescens
Obserwacje - Ph. 'Emerald Duke'
Obserwacje - Ph. 'Green Princess'
Inne rośliny w mojej kolekcji
2. Kultywary - rodzice i potomstwo
Philodendron 'King of Spades'
Patent nr: 4,090
Rok zgłoszenia: 1977
Zgłaszający: Robert H. McColley
Rodzice: inna hybryda zgłaszającego o nazwie 'Burgundy'.
Link: -
Wygląd: Producent wymienia podobieństwo do innej swojej hybrydy o nr 3,034 (nie udało mi się znaleźć dokumentu). Szerokość dorosłego liścia od 10-17 cm, długość 15-25 cm. Młode są owalne, starsze w kształcie wydłużonego trójkąta, najstarsze tworzą wgłębienie u podstawy. Łodyżka liściowa dł. 30 cm. Liście błyszczące, skórzaste - młode w kolorze ciemnego wina, starsze brązowo-czerwone pod spodem a ciemno-zielone z wierzchu. Pęd i łodyżki jasno czerwone, starsze ciemno-bordowe. Pęd znacząco przybiera na objętości i wadze wraz ze ze wzrostem, więc roślina musi być podpierana i przywiązana, żeby nie obsuwała się i nie łamała pod własnym ciężarem. W naturze utrzymuje się na pniu drzewa przyczepiona korzeniami powietrznymi. Nerw główny jest uniesiony, a żyłki zapadnięte, nerwy są czerwone pod spodem liścia. Katafil okrywający nowy liść jest także jasnoczerwony, odwija się i pozostaje na roślinie przez kilka tygodni. Na nim znajdują się gruczoły, z których wydobywa się słodka rosa miodowa. Kwiaty nie pojawiły się w trakcie uprawy - zgłaszający twierdzi, że wytworzenie się byłoby bardzo rzadkim wydarzeniem nawet w idealnych warunkach uprawy. Tempo wzrostu średnie, po wytworzeniu 8 i więcej liści wymaga podpory. Chętnie wydziela nadmiar wody w procesie gutacji - kropelki wody znajdziemy na krawędziach i wierzchołku liścia przed opadami atmosferycznymi, i jeśli filodendron był odpowiednio podlany.

Wynik:

Polecaj ten artykuł
URL
HTML
Filodendrony w Galerii

Tagi artykułów

Autumn Baron bipinnatifidum Black Cardinal Brasil choroby Congo i Rojo Congo Emerald Duke Emerald Prince Emerald Queen Epipremnum erubescens filmy Frilly Willy Golden Xanadu gutacja hastatum hederaceum hybrydy kultywary hydroponika Imperial Green Imperial Red jesień lato Lemon Lime Lickety Split Little Hope Little Phil McColley McColley's Finale Monstera Moonlight nawożenie obserwacje oświetlenie Painted Lady pielęgnacja Pincushion podlewanie podpórka podłoże Prince Albert Prince of Orange Red Empress Rhaphidophora Royal Queen rozmnażanie Scindapsus Syngonium temperatura Thaumatophyllum wilgotność wiosna xanadu zima

Darmowy hosting
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe