Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Identyfikacja Twoich filodendronów i innych roślin pokojowych: tutaj.
[PL] 2008-2024 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Lemon Lime' (archiwalne)
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Obserwacje - Thaumatophyllum xanadu i bipinnatifidum (archiwalne)
marzec 2014

Liście coraz większe, ale i bardzo długie ogonki sięgające już ponad metr długości. Trzeba podwiązywać je do podpórki wbitej w podłoże, bo inaczej zabierają za dużo miejsca innym roślinom stojącym obok.
Nowy liść prawie przeźroczysty.





Po opadnięciu dolnych liści, ukazują się już 'oczka', jak u dorosłych filodendronów tego gatunku. Pęd będzie się już ogałacał w ten sposób wraz ze wzrostem rośliny.



wrzesień 2014
W związku ze słabym wzrostem, w sierpniu filodendrony zostały przesadzone do nowego podłoża (ziemia do iglaków + kora sosnowa + obornik krowi suszony) i pozostawione w cieniu w ogrodzie. Korzenie mocno przerosły stare podłoże, trzeba było też usunąć kilka zniszczonych i zgniłych, znajdujących się w samym środku kłębowiska. Przed powrotem rośliny do mieszkania (połowa września, w związku z deszczami i nocnymi chłodami), usunęłam najstarsze, pożółkłe liście, a pozostałe przywiązałam do palika, aby nie zajmowały za dużo miejsca w pokoju. Obie rośliny natychmiast tworzą nowe liście, jeśli mają ich 'niedostatek'.


Polecaj ten artykuł
URL
HTML
Filodendrony w Galerii