Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
YouTube
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2023 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Identyfikacja Twoich roślin
Oferuję identyfikację filodendronów (nazwa łacińska gatunek + odmiana lub nazwa rynkowa). Prześlij zdjęcia na mój email, 5 zł za każdą roślinę. Więcej informacji tutaj.
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Lemon Lime' (archiwalne)
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Dotacja za pracę nad portalem Filodendrony
Portal Filodendrony jest już z Wami 13 lat (2008-2021 r.) Gatunek Philodendron zainteresował mnie prawdopodobnie dlatego, że kiedy zobaczyłam kilka zdjęć jego odmian w starych książkach o ogrodnictwie, moja stara dusza przypomniała sobie, że kiedyś miała filodendrony wokół siebie na co dzień - w poprzednich wcieleniach (Inkowie, Aztekowie, Majowie) :) Serce pamięta. Od 2008 r. stały się nieodłączną częścią mojego pokoju, a samodzielnie zdobywaną wiedzą (w teorii i praktyce) dzielę się z Czytelnikami w tym wyspecjalizowanym portalu, największym o tej tematyce w całym polskim Internecie.
Jednak, żeby kupować nowe rośliny i uprawiać je, trzeba mieć za co :) Jeśli doceniasz moje zaangażowanie, profesjonalne i praktyczne podejście do tematu, przystępną i czystą formę graficzną portalu, a przede wszystkim wysoką jakość materiałów udostępnianych tutaj, możesz mi podziękować przekazując dowolną dotację.

Skorzystaj z PayPal na https://www.paypal.me/draconina/, gdzie wpiszesz odpowiednią kwotę darowizny. Pamiętaj o wybraniu waluty Polski Złoty PLN :)

Serdecznie dziękuję Ci za każde wsparcie finansowe! :)

/NINa - autor i właściciel/
Filodendrony w Galerii