Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
YouTube
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2023 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Identyfikacja Twoich roślin
Oferuję identyfikację filodendronów (nazwa łacińska gatunek + odmiana lub nazwa rynkowa). Prześlij zdjęcia na mój email, 5 zł za każdą roślinę. Więcej informacji tutaj.
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Lemon Lime' (archiwalne)
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Obserwacje - Ph. 'Pincushion'
Philodendron 'Pincushion'

Philodendron 'Pincushion' (z j. ang. - poduszeczka krawiecka na igły) to jedna z niewielu miniaturek Philodendrona - kultywar wyprodukowany w laboratorium.
Charakteryzuje go bardzo zwarty i niski pokrój, liście wąskie, starsze zielone, młode pomarańczowo-różowe, osadzone na dosyć sztywnych i krótkich łodyżkach. Główny nerw jest czerwonawy i mocno zarysowany na dolnej stronie liścia. Korzenie są brązowawe, bardzo liczne. W porównaniu do innych odmian, roślina ta korzeni się dosyć mocno.Data: 2013
Stan wyjściowy: kilka sadzonek z 7 i więcej liśćmi
Podłoże: dla niektórych sadzonek hydroponika, dla innych eksperymentalnie mieszanka torfu kwaśnego, mchu sphagnum i drobno mielonej kory sosnowej, później podłoże kokosowe
Oświetlenie: min. 1 m od dużego okna, wystawa południowa.
Terrarium: tylko sadzonki cięte
Link do albumu

2013
sierpień

2014
kwiecień
maj
wrzesień

2015
maj

2018
lipiec

2020
wrzesień

2021
marzec

2022
wrzesień

2023
wrzesień


Polecaj ten artykuł
URL
HTML
Filodendrony w Galerii