Filodendrony  
  03-08-2020 13:39  
 
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
[PL] 2008-2020 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Ostatnio dodane artykuły
Sprzedaż sadzonek filodendronów i innych - lipiec 20...
2. Kultywary - rodzice i potomstwo
Obserwacje - Ph. 'King of Spades'
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Royal Queen'
Obserwacje - Rhaphidophora tetrasperma
Obserwacje - Ph. erubescens
Obserwacje - Ph. 'Emerald Duke'
Obserwacje - Ph. 'Green Princess'
Inne rośliny w mojej kolekcji
2. Kultywary - rodzice i potomstwo
Philodendron bipinnatifidum 'Little Hope' (= obecnie Thaumatophyllum bipinnatifidum 'Little Hope')
Patent nr: 26,282 P2
Rok zgłoszenia: 2015
Zgłaszający: David N. Fell, Jr.
Rodzice: Zgłaszający opisuje nowy kultywar jako naturalną mutację Ph. bipinnatifidum 'Hope' (obecnie T. bipinnatifidum 'Hope'), która nie była opatentowana na dzień zgłoszenia wniosku, a sadzonka została znaleziona w 2009 r. w szklarni na Hawajach.
Link: 26282P2
Wygląd: Podkreśla się kompaktowy, ale i gęsty, rozkrzewiony pokrój, szybki wzrost, raczej małe, ciemnozielone liście, odporność na patogeny atakujące filodendrony i podobieństwo do opatentowanego Ph. 'Winterbourn' (Thaumatophyllum 'Winterbourn') patent nr 7,030, ale ma głębsze wcięcia liści i jest jak wyżej, bardziej zwarty.

Wynik:T. 'Hope' dla porównaniaPh. xanadu, to od 2008 r. nazwa botaniczna, a nie zarejestrowana na bazie starszego patentu. Korekta gatunku powstała na podstawie sugestii i badań, że zgłaszający David N. Fell miał dostęp do roślin wytworzonych z nasion filodendronów dziko rosnących w Brazylii, a nie hybryd. Patent na Ph. 'Winterbourn' został przyznany w 1988 r. w Australii (także pod nazwą 'Xanadu'), a potem w USA, ale obecnie wygasł. W 2018 r. Ph. xanadu został ponownie skorygowany na podstawie badań DNA i przeniesiony do rodzaju Thaumatophyllum.
Polecaj ten artykuł
URL
HTML
Filodendrony w Galerii

Tagi artykułów

Autumn Baron bipinnatifidum Black Cardinal Brasil choroby Congo i Rojo Congo Emerald Duke Emerald Prince Emerald Queen Epipremnum erubescens filmy Frilly Willy Golden Xanadu gutacja hastatum hederaceum hybrydy kultywary hydroponika Imperial Green Imperial Red jesień lato Lemon Lime Lickety Split Little Hope Little Phil McColley McColley's Finale Monstera Moonlight nawożenie obserwacje oświetlenie Painted Lady pielęgnacja Pincushion podlewanie podpórka podłoże Prince Albert Prince of Orange Red Empress Rhaphidophora Royal Queen rozmnażanie Scindapsus Syngonium temperatura Thaumatophyllum wilgotność wiosna xanadu zima

Darmowy hosting
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe