Filodendrony  
  06-07-2022 01:13  
 
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2021 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Ostatnio dodane artykuły
Sprzedaż sadzonek filodendronów - kwiecień 2022 r.
Obserwacje - Ph. 'Birkin' i 'Red Congo'
Inne rośliny w mojej kolekcji
Obserwacje - Ph. 'New Red'
Obserwacje - Ph. 'Emerald Duke'
Film - 84 odmiany filodendronów
Obserwacje - Ph. 'Burle Marx' (archiwalne)
Obserwacje - Ph. 'Ruby'
Obserwacje - Thaumatophyllum 'Atom'
Obserwacje - Epipremnum pinnatum
Cztery pory roku w uprawie filodendrona - zima
Zima

Łodyżki wydłużają się z braku światła słonecznego i krótkiego dnia, roślina tworzy dłuższe przyrosty i rośnie wolniej. W tym okresie bardzo pilnujemy, aby filodendron nie stał w przeciągach, nie był narażony na zimne i mroźne powietrze. Podczas wietrzenia, wynosimy rośliny do innego pomieszczenia i wnosimy z powrotem dopiero, kiedy pokój się nagrzeje do min. +20C). Doniczka nie może stać na zimnej podłodze, posadzce (trzeba podłożyć pod dno styropian). Nawilżamy powietrze wokół rośliny, a przepuszczalne podłoże lekko podlewamy, kiedy zachodzi taka potrzeba. W razie zabrudzenia keramzytu na tacach (osad z twardej wody), możemy go wymienić na nowy. Wycieramy liście z kurzu lub robimy roślinom krótki prysznic w wannie lub nad zlewem (nie nalewamy wody do doniczki, a tylko spłukujemy liście pod małym kątem, dobrze jest też nałożyć worek foliowy na doniczkę i delikatnie owinąć końce u dołu pędu).

Nie rozmnażamy, nie przesadzamy (chyba, że zalejemy podłoże lub pojawią się np. larwy owadów, pleśń itp.), nie nawozimy doglebowo (można dolistnie na umyte liście lub doglebowo nawozami tzw. zimowymi), ale dostarczamy dużo światła, odsuwamy żaluzje i zasłony z okien, doświetlamy lampami do roślin.
W uprawie hydroponicznej sprawdzamy, czy woda nie gnije lub nie ma glonów. Jeśli są nieprawidłowości, to wymieniamy wodę na świeżą.


Tekst i opracowanie: Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie, powielanie i reprodukcja powyższego tekstu bez zezwolenia autorki jest zabroniona.

Polecane tematy: nawożenie, hydroponika, podłoże, rozmnażanie, podlewanie, temperatura

Polecaj ten artykuł
URL
HTML
Filodendrony w Galerii

Tagi artykułów

Atom Autumn Baron bipinnatifidum Black Cardinal Brasil choroby Congo i Rojo Congo Emerald Duke Emerald Prince Emerald Queen Epipremnum erubescens filmy Frilly Willy Golden Xanadu Green Princess gutacja hastatum hederaceum hybrydy kultywary hydroponika Imperial Green Imperial Red jesień King of Spades lato Lemon Lime Lickety Split Little Hope Little Phil Majesty Lisa McColley McColley's Finale Monstera Moonlight nawożenie obserwacje oświetlenie Painted Lady pedatum pielęgnacja Pincushion podlewanie podpórka podłoże Prince Albert Prince of Orange Red Back Red Empress Rhaphidophora Royal Queen rozmnażanie Ruby Scindapsus squamiferum subhastatum Syngonium temperatura Thaumatophyllum wilgotność wiosna xanadu zima

Darmowy hosting
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe