Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Identyfikacja Twoich filodendronów i innych roślin pokojowych: tutaj.
[PL] 2008-2024 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Lemon Lime' (archiwalne)
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Film - Ph. 'Ceylon Gold' - kwiat
Według hodowcy z Singapuru, jego ponad 16-letni filodendron 'Ceylon Gold' zakwitał tylko dwa razy w ciągu swojego życia (po raz pierwszy po 10 latach). Późną wiosną, w ciągu miesiąca wytwarzały się dwa zawiązki kwiatów. Kremowe kwiaty (spatha) o czerwonej gardzieli otwierały się w odstępie 2 tygodniowym. Pojedynczy kwiat był otwarty tylko przez 1 dzień, od rana do wieczora.



Na drugim filmie możemy zobaczyć ten sam filodendron, którego kwiat zamyka się po 24 godzinach. Mały otwór na szczycie spatha w tych warunkach przetrwa ok. 2 tygodni, zmieniając barwę na brązową i finalnie odpadnie. W warunkach szklarniowych lub naturalnych wytworzyłby owoc w postaci kolby, jeśli byłby zapylony przez owady.


Polecaj ten artykuł
URL
HTML
Filodendrony w Galerii