Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
YouTube
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2023 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Identyfikacja Twoich roślin
Oferuję identyfikację filodendronów (nazwa łacińska gatunek + odmiana lub nazwa rynkowa). Prześlij zdjęcia na mój email, 5 zł za każdą roślinę. Więcej informacji tutaj.
Ostatnio dodane artykuły
Obserwacje - Ph. hastatum
Obserwacje - Ph. 'Lemon Lime' (archiwalne)
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Obserwacje - Thaumatophyllum xanadu i bipinnatifidum (archiwalne)
styczeń 2012
Na okres zimy rośliny zostały wniesione z powrotem do mieszkania. Tym razem, użyłam dużej tacy wodą, aby mogła wyparowywać wokół rośliny, co zapobiega usychaniu brzegów liści. Nauczona doświadczeniem, podlewałam też rzadziej. Liście były dodatkowo zraszane 2x dziennie (i lepsze rezultaty dawało zraszanie na noc), myte i nabłyszczane raz na miesiąc. Korzenie powietrzne (płożące się po powierzchni gleby) nadgniły, a potem zaschły, co wstrzymało proces wytwarzania nowych liści. W styczniu, mimo nawilżania, na najstarszych liściach pokazały się pierwsze oznaki zasychania. Łodygi wyciągnęły się w kierunku światła, jakby bez względu na to, że rośliny stały w odległości ok. 30 cm od dużego, południowego okna. Filodendrony nadal rosły i nawoziłam 2x w miesiącu biohumusem w płynie. Nie pokazywały się żadne nowe liście z powodu krótkiego, zimowego dnia. Na fotografiach poniżej - oba filodendrony, stan na 01/2012.

Polecaj ten artykuł
URL
HTML
Filodendrony w Galerii