Filodendrony  
   
 
Nawigacja
START
NOWOŚCI
GALERIA
UPRAWA FILO
IDENTYFIKACJA FILO
SPRZEDAŻ SADZONEK
PRYWATNA KOLEKCJA
KULTYWARY
DOKUMENTY PATENTOWE
KONTAKT
Darmowy hosting
YouTube
Sprzedaż roślin
RSS
Nowości
Artykuły
Galeria
Pliki
Linki
Porady ogrodnicze
Porady ogrodnicze. Forum działkowe
Informacje o portalu Filodendrony
O stronie Copyright Zgłoszenia błędów
 
Filodendrony, to od 2008 r. największy, polski portal on-line poświęcony tylko i wyłącznie rodzajowi Philodendron. Jako jedne z nielicznych roślin tropikalnych, bardzo dobrze przystosowały się do życia w zamkniętych pomieszczeniach. Ciekawy kształt ich liści, ogólny pokrój oraz wszechstronne zastosowanie są cechami, dla których warto zwrócić uwagę na tę interesującą roślinę.
Znajdziecie nas pod adresem: http://filodendrony.info
Darmowy hosting: http://darknation.eu
Przekaż dotację: info tutaj
[PL] 2008-2023 © Copyright by Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz. Kopiowanie i wykorzystywanie treści zamieszczonych w portalu Filodendrony do celów upublicznienia w innych mediach, gazetach, magazynach, forach, blogach, itd. wymaga pisemnej zgody właściciela tego portalu.
Wszystkie zdjęcia zamieszczone w portalu zostały dołączone tylko w celach demonstracyjnych (ilustrujących opisy), a wszelkie prawa autorskie należą do ich autorów.

[EN] All the pictures were used as examples to illustrate the content of this website for non-commercial purposes and all copyrights belong to their respective owners.
Jeżeli uważasz, że którekolwiek zdjęcie jest oznaczone niewłaściwą, nazwą botaniczną, napisz do administratora z wyjaśnieniem i (ważne!) podaniem linka do rzetelnego źródła informacji.
Szukaj w portalu
Identyfikacja Twoich roślin
Oferuję identyfikację filodendronów (nazwa łacińska gatunek + odmiana lub nazwa rynkowa). Prześlij zdjęcia na mój email, 5 zł za każdą roślinę. Więcej informacji tutaj.
Ostatnio dodane artykuły
1. Filodendron w pigułce FAQ
2. Zakładanie kolekcji filodendronów
Film - uprawa aroidów w kulturach tkankowych
Choroby filodendrona
Rozmnażanie filodendrona
Obserwacje - Thaumatophyllum xanadu i bipinnatifidum (archiwalne)
wrzesień 2009
Filodendron został posadzony w podłożu torfowo-piaskowym z dużym dodatkiem perlitu. Od czerwca stoi na ocienionej werandzie, 24h/dobę. W ciągu lata do ok. 11:30 był bezpośrednio nasłoneczniony, i co ciekawe, nie spowodowało to przypalenia liści, ale przez następną część dnia pozostawał w całkowitym cieniu, na wystawie północnej, ale oczywiście miał dookoła światło dzienne bez ograniczeń.

Spowodowało to bardzo dobry wzrost nowych korzeni i odżywanie rośliny po zimowym zalaniu. Nowe liście zaczęły pojawiać się masowo i przybierać bardziej dojrzałą, szerszą formę. Podlewałam bardzo niewiele, ale z nawozem wzmacniającym zieleń liści, a temperatura powietrza też bardzo dobrze wpłynęła na wzrost rośliny, która lubi mieć ciepły spód. W naturze często widzi się (na zdjęciach), że Ph. xanadu i bipinnatifidum są roślinami często rosnącymi na trawnikach, w słonecznych miejscach.

I tak prezentuje się w dniu dzisiejszym (27.09.2009 r.) , a na drugim zdjęciu Philodendron bipinnatifidum.
Dla porównania zdjęcie zrobione zaraz po zakupie filodendronów w 2008 r. (w pokoju).


Polecaj ten artykuł
URL
HTML
Filodendrony w Galerii