FABRYKA - w latach 2001-2016 r. by³a jedynym w internecie, profesjonalnym magazynem muzycznym dedykowanym wy³±cznie tym dwóm muzycznym - rockowi i metalowi industrialnemu. Obecnie posiada status Encyklopedii rocka i metalu industrialnego z bogat± list± w³asnych recenzji p³yt, wywiadów, newsów, oraz kilkoma podcastami. Darmowego hostingu dostarcza Darknation.eu. |
|
Mephistosystem [recenzje] |
|
Construction Site |Error Music, 2010|
01. No Looking Back, 02. Suck Inside, 03. Is It Hate, 04. Possessive Greed, 05. Is This The Way, 06. On And On, 07. A Broken Part, 08. Good Old Pride, 09. Black Dead Haze, 10. I Take A Pill, 11. Waiting To Steal The Time, 12. Who He Was Part 1, 13. Who He Was Part 2, 14. Inside Out, 15. I Was Here, 16. The Right Way, 17. New Era
Ten szwajcarski zespó³, który zas³yn±³ utworem "Anybody Cares" w 2005r. wyda³ w³a¶nie drug±, studyjn± p³ytê zatytu³owan± Construction Site. Czy mo¿na by³o wydaæ ten trwaj±cy ponad godzinê album jako dwa, a nawet trzy CD naraz lub w odstêpie czasowym? Tak. Mephistosystem poszed³ jednak na ca³o¶æ i wyda³ te siedemna¶cie utworów na jednej p³ycie, a nie s± to jakie¶ mini-preludia, ale pe³nowymiarowe utwory.
Construction Site przynosi na ogó³ elektroniczno-rockowe, industrialno-rockowe lub nawet post-punkowe klimaty w otoczce ha³a¶liwych gitar, emocjonalnych wokali i wyg³adzonej elektroniki. Ka¿dy z tych utworów jest dobrze zaaran¿owany, ale przy liczbie siedemnastu, ju¿ po czwartym utworze dostrzega siê pewien szablon, wed³ug którego by³y one komponowane, chocia¿ w ten sposób zespó³ wyrobi³ sobie tzw. w³asne brzmienie. Utwory s± dynamiczne, a niektóre riffy przynosz± ¶lady muzyki Smashing Pumpkins ("Is This The Way") i The Fragile Nine Inch Nails ("Suck Inside", "Waiting To Steal The Time", "Possessive Greed"), a nie da siê ukryæ, ¿e akurat NIN by³ du¿± inspiracj± dla Mephistosystem, co tak¿e uwidoczni³o siê na ich poprzedniej p³ycie Endless Crawl.
Z racji ciekawych struktur, atmosfery albo "tego czego¶", najbardziej przyci±gnê³y mnie utwory "Inside Out" (agresja), "Black Dead Haze" (ch³ód i rockowe solówki), "The Right Way" (trochê psychodelii), "Good Old Pride" oraz "A Broken Part" (jak dla mnie reklamówki tej p³yty, typowe hity).
Mastering i ogólna wysoka jako¶æ wszystkiego, co zostaje wyprodukowane przez Mephistosystem nie pozostawia z³udzeñ. Wystarczy zerkn±æ na ich drukowane materia³y promocyjne lub pos³uchaæ jakiegokolwiek z oficjalnych nagrañ; ka¿dy element wygl±da na bardzo dopracowany i pojawia siê we w³a¶ciwym miejscu. To spostrze¿enie oczywi¶cie dotyczy tak¿e Construction Site.
Kilkana¶cie utworów z tej p³yty jest oferowanych za darmo od 31.08.2010 r., natomiast CD jak na razie mo¿na kupiæ tylko na zamówienie od samego zespo³u (kontakt na oficjalnej stronie www), chocia¿ w niedalekiej przysz³o¶ci na pewno pojawi± siê inne opcje, o czym poinformujê. (NINa, 11/09/2010)
Endless Crawl |Monkey Music, 2006|
Anywhere and Nowhere, The Number I Get, Follow Myself, Try To Be Like You, Anybody Cares, Impossible Things, Blank Face, It Seems, Serious, All For Nothing, Self Deleting, D.B.F.S., You
Mephistosystem zwrócił moją uwagę ze względu na entuzjastycznie wykonaną muzykę. Zespół pochodzi ze Szwajcarii, a nazwa odnosi się do iście diabelskich paktów i systemów, jakie każdy z nas chcąc czy niechcąc napotyka na swojej drodze, czy w pracy, szkole, związkach uczuciowych itd. Trzymaście utworów to zgrabny zestaw, który na pewno spodoba się tym z was, którzy uznali wydawnictwo NIN - The Fragile za godne uwagi, bo nie trudno zauważyć, że Mephistosystem jest wyraźnie zainspirowany tym zespołem. Endless Crawl to płyta zawierająca bardzo dobre kompozycje z ciekawymi wokalami, idealne do radiowych audycji, podcastów czy na imprezy. Osobiście odżyłam przy takich utworach jak Follow Myself z dynamicznym basem, no i absolutnym hicie tej płyty - Anybody Cares. Na Endless Crawl nie ma słabego utworu, wszystkie są bardzo szczelnie wypełnione dźwiękami, a do tego różne od siebie. Bardzo podoba mi się trzecia część utworu You, który po kilku minutowym wstępie przechodzi w ponad dwuminutową ciszę, a potem zaczyna się coś fajnego, na czym Mephistosystem mógłby bazować nagrywając utwory na następną płytę; zespół nie dostawałby wtedy recenzji przyrównujących ich muzykę do NIN. (NINa)
Oficjalna strona | Last.FM | Discogs | Myspace | Facebook
|
2001-2020 © Fabryka - Encyklopedia Rocka i Metalu Industrialnego. Wszelkie prawa zastrze¿one. Nazwa magazynu (³±cznie z 'Magazyn Muzyczny Fabryka', aktywny w latach 2001-2016), pomys³y, wykonanie, opracowanie tre¶ci, ikony albumów p³yt i publikacja zastrze¿one przez © Katarzyna 'Draconina' Górnisiewicz.
1. Zabrania siê u¿ywania oryginalnych recenzji i wywiadów w celach komercyjnych i/lub promocyjnych np. w sklepach p³ytowych, press kitach, na aukcjach internetowych, blogach, ksi±¿kach itp. Dla mediów i artystów - istnieje mo¿liwo¶æ sprzeda¿y konkretnej recenzji lub wywiadu na cele komercyjne i/lub promocyjne z licencj± niewy³±czn±. Mo¿na te¿ zamówiæ podobn± recenzjê w wersji rozszerzonej ( napisz do nas).
Zabrania siê u¿ywania oryginalnych recenzji p³yt zawartych w magazynie Fabryka dla polecania nielegalnie kopiowanej i rozpowszechnianej muzyki!
2. Pliki graficzne inne ni¿ przedstawione na stronach dot. Ok³adki do CD, Galeria, Sk³ad Fabryki oraz materia³y reklamowe dot. imprez Maszyneria, Malfunction i Suburban Sounds zosta³y do³±czone wy³±cznie w celach edukacyjnych, a wszelkie prawa autorskie nale¿± do ich twórców. |
|
|