FABRYKA - w latach 2001-2016 r. by³a jedynym w internecie, profesjonalnym magazynem muzycznym dedykowanym wy³±cznie tym dwóm muzycznym - rockowi i metalowi industrialnemu. Obecnie posiada status Encyklopedii rocka i metalu industrialnego z bogat± list± w³asnych recenzji p³yt, wywiadów, newsów, oraz kilkoma podcastami. Darmowego hostingu dostarcza Darknation.eu. |
MachiNation |Marazene, 2006| ++++
1) Bete NoiRe,2) InFidel SoCieTy,3) XecuTe,4) A Prayer for the PaTheTic/The BirTh of wRaTh,5) giVe (SkumF***erz),6) MachiNation,7) MooGs LaMent,8) UnCerTain,9) AnTiThesis,10) MonStroSity,11) Self-WorTh,12) (I) SeeThe,13) sTay aWay,14) AlterNative,15) tHere is BeauTy...
Marazene to nowa formacja z Chicago, kolebki rocka industrialnego, a zwróci³am na nich uwagê ju¿ na samym pocz±tku do³±czenia do spo³eczno¶ci Myspace, podczas poszukiwania nowych zespo³ów w tym gatunku muzycznym. nIKK sKUM, DieTrich Thrall i Kristov postawili na auto promocje, co najwyra¼niej przynosi dobre rezultaty. Trojka muzyków proponuje nam wycieczkê w bardzo agresywne brzmienia okre¶lane jako metal-industrial, a 15 kompozycji na p³ycie MachiNation potwierdza wysoki poziom produkcji tego albumu. Na tej p³ycie zawarty jest tez utwór „XeCute”, którego promocja poparta ciekawym klipem, spowodowa³a tak¿e moje zainteresowanie i uzyskanie pozwolenia od zespo³u na umieszczenie tego utworu na pierwszym promocyjnym sk³adaku Fabryki. Zwróæcie uwagê na „Uncertain” (powinni go doceniæ fani Korna i Primusa ze wzglêdu na ciekawa linie basu, a tak¿e z drugiej strony fani Atari Teenage Riot i Lords of Acid za i¶cie poszatkowana elektronikê). Mam kilka faworytów na p³ycie MachiNation, a s± nimi zdecydowanie otwieraj±cy p³ytê utwór "Bete Noire", gdzie jest dosyæ zrównowa¿ony poziom brzmieñ zarówno metalowych (gitary) jak i industrialnych. "Antithesis" brzmi, jak gdyby przepu¶ciæ któr±¶ z kompozycji Rage Against The Machine przez kilka mocno przesterowanych urz±dzeñ. „Selfworth” zdoby³ ju¿ chyba status kultowego w przypadku zespo³u Marazene, bardzo dobry rockowy kawa³ek wspomagany samplingiem, który mo¿e spodobaæ siê wszystkim osobom zakochanym w muzyce Fear Factory, podobnie jak utwór "Infidel Society". „Alternative” to typowo industrialno-metalowa jazda z agresywnymi wokalami i elektronicznymi dodatkami. Na p³ycie znajduje siê tez kilka strikte industrialnych kompozycji, z których wymieniæ mo¿na "Moogs Lament", "Monstrosity" i "A Prayer for The Pathetic/The Birth of Wrath". MachiNation koñczy bardzo nietypowy jak na Marazene utwór, który jako¶ nie bardzo pasuje mi tak¿e do tej p³yty, ale na pewno jest to mi³y akcent dla kogo¶, kogo zmêczy³ nadmiar ha³asu.
P³yta jest bardzo dobrze zrealizowana i za³o¿ê siê, ze nie bêdziecie zawiedzeni. Czêste koncerty tego zespo³u daj± szansê na zanurzenie siê w nieokie³zanej energii muzyków, a ich image tak¿e powinien spodobaæ siê wielu osobom, koncentruj±cym siê bardziej na wygl±dzie muzyków ni¿ samej muzyce, co w obecnych czasach nie zdarza siê znowu tak rzadko ;) (NINa)
Kliknij by zamówić płytę MachiNation |
2001-2020 © Fabryka - Encyklopedia Rocka i Metalu Industrialnego. Wszelkie prawa zastrze¿one. Nazwa magazynu (³±cznie z 'Magazyn Muzyczny Fabryka', aktywny w latach 2001-2016), pomys³y, wykonanie, opracowanie tre¶ci, ikony albumów p³yt i publikacja zastrze¿one przez © Katarzyna 'Draconina' Górnisiewicz.
1. Zabrania siê u¿ywania oryginalnych recenzji i wywiadów w celach komercyjnych i/lub promocyjnych np. w sklepach p³ytowych, press kitach, na aukcjach internetowych, blogach, ksi±¿kach itp. Dla mediów i artystów - istnieje mo¿liwo¶æ sprzeda¿y konkretnej recenzji lub wywiadu na cele komercyjne i/lub promocyjne z licencj± niewy³±czn±. Mo¿na te¿ zamówiæ podobn± recenzjê w wersji rozszerzonej ( napisz do nas).
Zabrania siê u¿ywania oryginalnych recenzji p³yt zawartych w magazynie Fabryka dla polecania nielegalnie kopiowanej i rozpowszechnianej muzyki!
2. Pliki graficzne inne ni¿ przedstawione na stronach dot. Ok³adki do CD, Galeria, Sk³ad Fabryki oraz materia³y reklamowe dot. imprez Maszyneria, Malfunction i Suburban Sounds zosta³y do³±czone wy³±cznie w celach edukacyjnych, a wszelkie prawa autorskie nale¿± do ich twórców. |
|
|