FABRYKA - w latach 2001-2016 r. by³a jedynym w internecie, profesjonalnym magazynem muzycznym dedykowanym wy³±cznie tym dwóm muzycznym - rockowi i metalowi industrialnemu. Obecnie posiada status Encyklopedii rocka i metalu industrialnego z bogat± list± w³asnych recenzji p³yt, wywiadów, newsów, oraz kilkoma podcastami. Darmowego hostingu dostarcza Darknation.eu. |
Animositisomina |Sanctuary Records, 2003|
01. Animosity, 02. Unsung, 03. Piss (Ministry), 04. Lockbox, 05. Broken, 06. The Light Pours Out Of Me, 07. Shove, 08. Impossible, 09. Stolen, 10. Leper
Poza tytu³em jest to p³yta baaardzo dobra. W starym stylu, mocna, ostra, surowa; ³±czy to, co by³o przed Filth Pig i to, co pojawi³o siê w okolicach Dark Side of... Na³o¿one na siebie przesterowane wokale, transowa atmosfera, metalowe riffy gitar, sprzê¿enia zwrotne... Jest to szaleñstwo, którego mi brakowa³o na p³ytach wydanych po 1996r. a które mnie przyci±gnê³o do muzyki Ministry w ogóle. To dobrze, ¿e po wydaniu materia³u z koncertu i epizodu The Best Of, mo¿na siê by³o doczekaæ na tak doskona³± p³ytê. I po raz pierwszy w swojej historii Ministry doda³o we wk³adce teksty utworów. Do tej pory odpowiedzialny za teksty Jourgensen uwa¿a³, ¿e interpretacja nale¿y do s³uchacza - zrozumie tyle ile us³yszy.
Wraz z now± p³yt± dostajemy 10 ostrych, transowych utworów, z których najbardziej zajawi³y mnie dwa: 6 - stare brzmienie, mo¿e jeszcze nawi±zuj±ce do punk i cold wave z lat 80tych, stara surowo¶æ i dodatki w stylu hendrixowskich riffów prosto z Woodstock. Grupa New Model Army te¿ by³aby zadowolona: marszowe tempo, punkowa prostota. W rzeczywisto¶ci nie jestem daleko od porównañ - 'The Light Pours Out Of Me' to cover utworu grupy Magazine, dzia³aj±cej w³a¶nie na pocz±tku lat 80-tych. Wybór takiego utworu nie wydaje siê dziwny, zwa¿ywszy na to, ¿e i Jourgensen i Barker w m³odo¶ci s³uchali du¿o nowofalowego punk rocka (Wire, Killing Joke, The Slits). Z kolei utwór 'Shove' pokazuje prostotê zestawienia surowych d¼wiêków generowanych przez bas i ponure brzmienie wokalu. No jednym s³owem ta p³yta jest jak transowa i agresywna apokalipsa. Ponad to przej¶cie do wytwórni wydaj±cej nagrania metalowych wykonawców, Pitch Shifter te¿ siê tam przeniós³. (NINa)
|
2001-2020 © Fabryka - Encyklopedia Rocka i Metalu Industrialnego. Wszelkie prawa zastrze¿one. Nazwa magazynu (³±cznie z 'Magazyn Muzyczny Fabryka', aktywny w latach 2001-2016), pomys³y, wykonanie, opracowanie tre¶ci, ikony albumów p³yt i publikacja zastrze¿one przez © Katarzyna 'Draconina' Górnisiewicz.
1. Zabrania siê u¿ywania oryginalnych recenzji i wywiadów w celach komercyjnych i/lub promocyjnych np. w sklepach p³ytowych, press kitach, na aukcjach internetowych, blogach, ksi±¿kach itp. Dla mediów i artystów - istnieje mo¿liwo¶æ sprzeda¿y konkretnej recenzji lub wywiadu na cele komercyjne i/lub promocyjne z licencj± niewy³±czn±. Mo¿na te¿ zamówiæ podobn± recenzjê w wersji rozszerzonej ( napisz do nas).
Zabrania siê u¿ywania oryginalnych recenzji p³yt zawartych w magazynie Fabryka dla polecania nielegalnie kopiowanej i rozpowszechnianej muzyki!
2. Pliki graficzne inne ni¿ przedstawione na stronach dot. Ok³adki do CD, Galeria, Sk³ad Fabryki oraz materia³y reklamowe dot. imprez Maszyneria, Malfunction i Suburban Sounds zosta³y do³±czone wy³±cznie w celach edukacyjnych, a wszelkie prawa autorskie nale¿± do ich twórców. |
|
|