O Fabryce
Skocz do
Start > Wszystkie artyku³y > N17 > N17 [recenzje]
N17 [recenzje]
Defy Everything |Slipdisc, 1999| star rating

1. Rust, 2. Left, 3. Mirror, 4. Cleanse, 5. Mute, 6. Descent, 7. Sufferring, 8. Wasted, 9. Brash, 10. Minion, 11. BAAL


N17 by³ w USA zespo³em znanym, który koncertowa³ z takimi grupami jak Ministry, Fear Factory, Type O Negative, Marilyn Manson, Misfits, Front Line Assembly i innymi.
Grupa ta wyda³a obie p³yty (Defy Everything i Trust No One) dla preferuj±cego konkretne, industrialno-metalowe brzmienie labela Slipdisc, o którym muzycy zwi±zani kontraktami z wytwórni± nie wypowiadali sie pozytywnie w latach pó1niejszych. N17 mia³o szczê¶cie w nieszczê¶ciu znale¼æ siê w¶ród ich wydawnictw, ale fakt pozostaje jednak faktem - Slipdisc zaprezentowa³o jedne z najciê¿szych, metalowo-industrialnych zespo³ów tamtych lat (w katalogu takie grupy jak: Nihil, N17, Final Cut, Drown, 16Volt, Voivod, Rorschach Test). Nie bez znaczenia dla brzmienia N17 pozostaje te¿ postaæ Neila Kernona, który wyprodukowa³ p³yty niektórych z wy¿ej wspomnianych zespo³ów.

Muzyka N17 oscyluje na pograniczu speed-trash-industrial metal. Na p³ycie dominuje ostra jazda, a utwory s± przepe³nione w¶ciek³o¶ci±.
Ju¿ pierwszy utwór "Rust" zapowiada, co bêdzie sie dzia³o na ca³ym Defy Everything, wpadaj±c z potê¿n± dynamik± beatów, riffów gitar, basu, charcz±cych wokali i industrialnych sampli. Wiecej metalu industrialnego pojawia siê w nastêpnych utworach, "Left" oraz "Mirror", natomiast "Mute" nawi±zuje do hardcore'u. Bardzo podoba³ mi siê "Brash" z "pociêtymi" riffami gitar i pe³niejszym brzmieniem. Jak kto¶ lubi muzykê norweskiego Red Harvest, to mo¿e mu siê spodobaa utwór "Minion".
No i na koniec "BAAL", który wg. tracklisty zawiera siê w prawie 16 min. kompozycji, ale tak naprawdê, sk³ada siê on z dwóch ponad cztero-minutowych czê¶ci przedzielonych d³ugotrwa³± cisz±. Pierwsza, agresywna czê¶æ posiada wokale, a druga instrumentalna, oparta jest na transowych bêbnach i gitarowej solówce. £±cznikiem miedzy ostatnim a pierwszym utworem na p³ycie jest demoniczny d1wiek pozytywki.

N17 to bardzo dobra wspó³praca wszystkich muzyków, ale przede wszystkim dominuj±cy, niezapomniany i nieco zdarty g³os Trevora Askew. Muzycy N17 pozostali aktywni w swoim hobby (czy te¿ regularnej pracy), i nawi±zali kontakty z innymi grupami. Trevor Askew ¶piewa w industrialnym Rusted Jesus, basista damoN17 gra w southern-rockowym Hogjaw, a gitarzysta Byron Filson wywija solówki w industrialno-metalowym Pelvic Meatloaf. Wszyscy oni oczywi¶cie nadal dzia³aj± na terenie Arizony. Przy takim nate¿eniu i jako¶ci muzyki, mo¿na powiedziea, ¿e s³ynny kiedy¶ z mocnej muzyki Teksas, obecnie sie wykrusza ;) (NINa) [Aktualizacja: 28.02.2010]
Nota prawna
Szukaj w magazynie

Magazyn hostuje
Wersje
Nawigacja
START
PLIKI
Opowiadania
ARCHIWA
Archiwum o magazynie
Archiwum historii magazynu
Archiwum wywiadów
Archiwum recenzji muzyki
Archiwum recenzji gier
Archiwum recenzji ksi±¿ek
Archiwum artyku³ów
Archiwum newsów
Archiwum podcastów
Archiwum legalnej muzyki - pliki
Archiwum promocyjnych imprez
Archiwum manifestów industrialnych
O FABRYCE
Sk³ad Fabryki
POZOSTA£E
Linki
Zaktualizowane artyku³y
Magazyn Fabryka - transformacja
[gry] You Are Empty
[gry] Kingpin: Life of Crime
Filter - Hamburg, 18.08.2013 [recenzja koncertu]
Nine Inch Nails [recenzje]
Subskrybuj
Newsy
Artyku³y
Legalne mp3
Linki
Follow us: Tumblr | Blogger

Design created by Look | Coded by eWe | Modified by NINa. Theme by GFXpixel.info modified by NINa | Social icons by Fatcow, Icondock, PR. Lloyd and NINa.

3,202,422 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.