FABRYKA - w latach 2001-2016 r. by³a jedynym w internecie, profesjonalnym magazynem muzycznym dedykowanym wy³±cznie tym dwóm muzycznym - rockowi i metalowi industrialnemu. Obecnie posiada status Encyklopedii rocka i metalu industrialnego z bogat± list± w³asnych recenzji p³yt, wywiadów, newsów, oraz kilkoma podcastami. Darmowego hostingu dostarcza Darknation.eu. |
|
Sister Machine Gun [recenzje] |
|
[R]evolution |Positron! Records, 1999|
01. Libertad, 02. Carbon Copy, 03. Got To Be, 04. Smash Your Radio!, 05. Transient One, 06. Transient Two, 07. Closer To Me, 08. Wrong, 09. Vibrator, 10. Autoloader, 11. Strange, 12. Bring You Down (Take You Higher)
Album [R]evolution zawiera industrialno-rockowe utwory ("Carbon Copy", "Got To Be", "Smash Your Radio!") z dynamicznym basem i gitarowymi riffami, ale tak¿e nagrania o klubowym brzmieniu, jak "Transient One" i "Transient Two" w stylu muzyki grup Leftfield i Underworld. "Closer To Me" to jazzowa kompozycja z udzia³em saksofonu, a "Wrong" to utwór rockowy z dodatkowym zastosowaniem pianina. SMG nie stroni od soulu ("Vibrator", "Strange"), funkowych latam 70-tych spod znaku Herbie Hancocka i Chicka Corei ("Autoloader"), ale na uwagê zas³uguje rozpoczynaj±ce album atmosferyczne intro "Libertad", które przynosi atmosferê elektronicznej muzyki Klausa Schultze.
Specyficzny ton nagrañ Sister Machine Gun, wynika g³ównie z wokali Chrisa Randalla. Muzyk ten, niczym leniwy kot sprawia wra¿enie, jak gdyby chcia³ powiedzieæ: "Jestem luzakiem, nigdzie mi siê nie spieszy i niczego mi nie brakuje". Nie oznacza to jednak, ¿e Chris nie potrafi czasem krzykn±æ w partiach refrenów.
W przeciwieñstwie do tytu³u p³yty, nie za bardzo poruszana jest tematyka jakiejkolwiek rewolucji, ani te¿ nie pojawia siê rozpoznawalna, buntownicza muzyka. Mamy tu raczej do czynienia z rewolucj± w prze³amywaniu schematów, ni¿ zwracaniem siê do okre¶lonej grupy s³uchaczy.
Produkcj± [R]evolution zaj±³ siê, miêdzy innymi Van Christie, muzyk znany z grupy operuj±cej w podobnych klimatach muzycznych - Die Warzau. Brzmienie tego albumu jest niew±tpliwie oryginalne, jednak nie przeznaczone dla fanów, którzy oczekuj± mocnych wra¿eñ.
(Katarzyna 'NINa' Górnisiewicz, 13/05/2012. Krótka, darmowa recenzja. Zobacz notê o prawach autorskich.)
|
2001-2020 © Fabryka - Encyklopedia Rocka i Metalu Industrialnego. Wszelkie prawa zastrze¿one. Nazwa magazynu (³±cznie z 'Magazyn Muzyczny Fabryka', aktywny w latach 2001-2016), pomys³y, wykonanie, opracowanie tre¶ci, ikony albumów p³yt i publikacja zastrze¿one przez © Katarzyna 'Draconina' Górnisiewicz.
1. Zabrania siê u¿ywania oryginalnych recenzji i wywiadów w celach komercyjnych i/lub promocyjnych np. w sklepach p³ytowych, press kitach, na aukcjach internetowych, blogach, ksi±¿kach itp. Dla mediów i artystów - istnieje mo¿liwo¶æ sprzeda¿y konkretnej recenzji lub wywiadu na cele komercyjne i/lub promocyjne z licencj± niewy³±czn±. Mo¿na te¿ zamówiæ podobn± recenzjê w wersji rozszerzonej ( napisz do nas).
Zabrania siê u¿ywania oryginalnych recenzji p³yt zawartych w magazynie Fabryka dla polecania nielegalnie kopiowanej i rozpowszechnianej muzyki!
2. Pliki graficzne inne ni¿ przedstawione na stronach dot. Ok³adki do CD, Galeria, Sk³ad Fabryki oraz materia³y reklamowe dot. imprez Maszyneria, Malfunction i Suburban Sounds zosta³y do³±czone wy³±cznie w celach edukacyjnych, a wszelkie prawa autorskie nale¿± do ich twórców. |
|
|