O Fabryce
Skocz do
Start > Wszystkie artyku造 > 05. RECENZJE INNEJ MUZYKI > Energy Level Low [recenzje]
Energy Level Low [recenzje]
Hate Flux |E2L, 2006| +++

The Night Before The Murder, The Dead Link, White Noise, Concrete Made Me Remember, The Museum of The Blank Space, I Became The Dead Tree


Energy Level Low to jednoosobowy projekt muzyka pochodzącego z Sosnowca. Debiutancka płyta Energy Level Low (w skr鏂ie E2L) zawiera zestaw sześciu utwor闚 utrzymanych w klimacie industrial-ambientu. To, co zwr鏂iło moja uwagę, to bardzo dobra produkcja nagrań. Płytę rozpoczyna nieco bajkowy i jednocześnie niespokojny, instrumentalny utw鏎 "The Night Before The Murder". Następnie mamy już utw鏎 z wokalami; może "The Dead Link" brzmi nieco ponuro, ale bardzo podobały mi się wszystkie sample tworzące jego tło. Niekt鏎e rozwiązania dźwiękowe w utworze "White Noise" przypominały mi tw鏎czość Marilyn Manson na jego "Mechanical Animals", a częściowo można pokusić się o por闚nanie do pźniejszych nagrań zespołu Stabbing Westward. "Concrete Made Me Remember" rozwija się on na bazie powtarzalnych i zrżnicowanych dźwięk闚. Bardzo podoba mi się tez tytuł utworu "The Museum of The Blank Space", brzmi jak tytuł obrazu lub filmu i pokazuje artystyczne zacięcie E2L (chociaż może sam tytuł jest bardziej interesujący od utworu). Kompozycja wieńcząca ta niedługą, bo trwającą niecałe 30 minut płytę, jest oparta na jednostajnym, maszynowym rytmie, a wraz z wplecionymi w nią dialogami i ciekawymi samplami stanowi najciekawszy utw鏎 na płycie Hate Flux.

Teksty utwor闚 opowiadają o frustracji spowodowanej niemożnością zrealizowania swoich fantazji seksualnych, wspomnieniami, wrażeniem zepsucia i bezsensu egzystencji.
Jeżeli kiedyś ktoś pokusi się o zorganizowanie koncertu dla zaprezentowania sceny industrial - ambient w Polsce, to obok takich wykonawc闚 jak Plankton, Absentia i Scheuermann powinien koniecznie znaleźć się tez Energy Level Low. (NINa)
Nota prawna
Szukaj w magazynie

Magazyn hostuje
Wersje
Nawigacja
START
PLIKI
Opowiadania
ARCHIWA
Archiwum o magazynie
Archiwum historii magazynu
Archiwum wywiad闚
Archiwum recenzji muzyki
Archiwum recenzji gier
Archiwum recenzji ksi捫ek
Archiwum artyku堯w
Archiwum news闚
Archiwum podcast闚
Archiwum legalnej muzyki - pliki
Archiwum promocyjnych imprez
Archiwum manifest闚 industrialnych
O FABRYCE
Sk豉d Fabryki
POZOSTAΒ
Linki
Zaktualizowane artyku造
Magazyn Fabryka - transformacja
[gry] You Are Empty
[gry] Kingpin: Life of Crime
Filter - Hamburg, 18.08.2013 [recenzja koncertu]
Nine Inch Nails [recenzje]
Subskrybuj
Newsy
Artyku造
Legalne mp3
Linki
Follow us: Tumblr | Blogger

Design created by Look | Coded by eWe | Modified by NINa. Theme by GFXpixel.info modified by NINa | Social icons by Fatcow, Icondock, PR. Lloyd and NINa.

2,990,490 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2023 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.