FABRYKA - w latach 2001-2016 r. by³a jedynym w internecie, profesjonalnym magazynem muzycznym dedykowanym wy³±cznie tym dwóm muzycznym - rockowi i metalowi industrialnemu. Obecnie posiada status Encyklopedii rocka i metalu industrialnego z bogat± list± w³asnych recenzji p³yt, wywiadów, newsów, oraz kilkoma podcastami. Darmowego hostingu dostarcza Darknation.eu. |
Datamerica |1996, BMG Ariola Munchen GmbH, ++++|
1. Full Screen Horror, 2. Bastard, 3. New Crusadors, 4. Datahymn, 5. In Nomine Patris, 6. Robopriest, 7. God Is Me, 8. Observer, 9. Don't Stare, 10. Albert Fisher, 11. Highwaykiller, 12. Flight 13, 13. War, 14. Dawn, 15. Wonderful World
Nic nie wiem o zespole i ciê¿ko jest cokolwiek znale¼æ, poza informacjami o tej jedynej p³ycie Datamerica wydanej w 1996r. Podaje siê, ¿e za zespo³em stoj± dwie osoby - Cherubin – muzyka, sample, wokal i NMI – wokal. Tak wiêc co do informacji o zespole nie bêdê ¼ród³em wiedzy, ale przejd¼my do w³a¶ciwej tre¶ci recenzji.
Datamerica brzmi bardzo w stylu industrial metal wypuszczanego w USA w latach 90 dosyæ czêsto, a wyra¼n± insiracj± dla Revoltera wydaje siê byæ Ministry (Full Screen Horror, Bastard, New Crusadors, War), Nerve (New Crusadors), Cubanate (God Is Me), Slave Unit (Don't Stare), The Skatenigs i KMFDM (Highwaykiller) oraz Haloblack i Chemlab (Wonderful World).
Mimo tylu inspiracji zespó³ absolutnie nie brzmi jak na¶ladowca i nie odnoszê wra¿enia, ¿e to wszystko ju¿ s³ysza³am. Revolter wplót³ w kompozycje swojego punkowego ducha; du¿o tu militarnych klimatów które dodaj± utworom surowo¶ci i dynamiki, w czym celuje utwór War. Poza gitarowymi utworami s± tu te¿ przerywniki w postaci dialogów z filmów, tak¿e o pod³o¿u wojennym (Flight 13) i spo³ecznym (Datahymn, bardzo dobrze dobrany tytu³ - utwór sk³ada siê z wyliczanki danych dotycz±cych konsumpcji piwa, p±czków, pizzy, stosunków seksuanych, snów o bogactwie, ¶rednia d³ugo¶æ penisa w stanie erekcji, i innych dosyæ kontrowersyjnych zestawieñ na tle jakie¶ starej pie¶ni z lat prawdopodobnie 1920-30.)
Uwa¿am to wydawnictwo za na prawdê warte polecenia i mam nadziejê, ¿e znajd± siê jakie¶ widoczne ¶lady po zespole ;) (NINa)
|
2001-2020 © Fabryka - Encyklopedia Rocka i Metalu Industrialnego. Wszelkie prawa zastrze¿one. Nazwa magazynu (³±cznie z 'Magazyn Muzyczny Fabryka', aktywny w latach 2001-2016), pomys³y, wykonanie, opracowanie tre¶ci, ikony albumów p³yt i publikacja zastrze¿one przez © Katarzyna 'Draconina' Górnisiewicz.
1. Zabrania siê u¿ywania oryginalnych recenzji i wywiadów w celach komercyjnych i/lub promocyjnych np. w sklepach p³ytowych, press kitach, na aukcjach internetowych, blogach, ksi±¿kach itp. Dla mediów i artystów - istnieje mo¿liwo¶æ sprzeda¿y konkretnej recenzji lub wywiadu na cele komercyjne i/lub promocyjne z licencj± niewy³±czn±. Mo¿na te¿ zamówiæ podobn± recenzjê w wersji rozszerzonej ( napisz do nas).
Zabrania siê u¿ywania oryginalnych recenzji p³yt zawartych w magazynie Fabryka dla polecania nielegalnie kopiowanej i rozpowszechnianej muzyki!
2. Pliki graficzne inne ni¿ przedstawione na stronach dot. Ok³adki do CD, Galeria, Sk³ad Fabryki oraz materia³y reklamowe dot. imprez Maszyneria, Malfunction i Suburban Sounds zosta³y do³±czone wy³±cznie w celach edukacyjnych, a wszelkie prawa autorskie nale¿± do ich twórców. |
|
|