O Fabryce
Skocz do
Start > Wszystkie artyku造 > KILLING JOKE > Killing Joke [recenzje]
Killing Joke [recenzje]
Hosannas From The Basements Of Hell|Cooking Vinyl, 2006| ++++

1. This Tribal Antidote,2. Hosannas From The Basements of Hell,3. Invocation,4. Implosion,5. Majestic,6. Walking With Gods,7. Lightbringer,8. Judas Goat,9. Gratitude


Najnowsza płyta Killing Joke to bardzo ciekawa fuzja brudnego, rockowego grania znanego z poprzednich dokonań zespołu z elementami rocka industrialnego. Dodatek sampli i komputerowa ingerencja w dźwięk stanowią tu niezaprzeczalnie interesujące tło dla charakterystycznego głosu Jaza Colemana. Płyta nie spodobała mi się od początku, nie rozpoczynają ja utwory przyciągające słuch od pierwszego przesłuchania. M鎩 entuzjazm wzr鏀ł jednak do apogeum kiedy dotarłam do dw鏂h następujących po sobie utwor闚: "Walking With Gods" i "The Lightbinger". Może komuś wydadzą się nudne ze względu na długość i ten sam, powtarzający się jak w transie rytm, riffy oraz teksty, ale dla mnie jest to mistrzostwo, kt鏎ego można słuchać godzinami. Oba utwory w tym kształcie po prostu nie mogą być kr鏒sze, a ich siła napędowa są właśnie te, wręcz mechanicznie powtarzające się elementy. Kiedy nam się znudzą, mamy do przesłuchania siedem pozostałych utwor闚, z kt鏎ych na pewno można wyrżnić "Gratitude", z tym typowym dla Killing Joke wysoko nastrojonym riffem gitarowym i spowolnionym tempem. Gdyby nie wokal można się zastanawiać czy Killing Joke nie wziął czasem przykładu z Ministry i ich płyty The Dark Side of A Spoon.
Nie wyobrażam sobie, ze kiedykolwiek powodem zakończenia działalności Killing Joke może być brak pomysł闚 na kontynuacje tego przedsięwzięcia. Fakt jest niezaprzeczalny - Killing Joke istnieje od ponad dwudziestu lat, a za każdym razem wydają płytę, kt鏎a wnosi cos do historii muzyki rockowej, a także dyskografii samego zespołu. Ciesząc (kiedyś pi鏎a, teraz klawiatury raczej ;) ) recenzent闚, a przede wszystkim uszy stałych fan闚 Killing Joke, przyciąga tez za każdym razem nowy rockowy narybek. Siła Killing Joke tkwi właśnie w brudnym, gitarowym rocku, wzbogaconym inteligentnymi tekstami i niech kolejna płyta tez będzie tego potwierdzeniem. (NINa)
Nota prawna
Szukaj w magazynie

Magazyn hostuje
Wersje
Nawigacja
START
PLIKI
Opowiadania
ARCHIWA
Archiwum o magazynie
Archiwum historii magazynu
Archiwum wywiad闚
Archiwum recenzji muzyki
Archiwum recenzji gier
Archiwum recenzji ksi捫ek
Archiwum artyku堯w
Archiwum news闚
Archiwum podcast闚
Archiwum legalnej muzyki - pliki
Archiwum promocyjnych imprez
Archiwum manifest闚 industrialnych
O FABRYCE
Sk豉d Fabryki
POZOSTAΒ
Linki
Zaktualizowane artyku造
Magazyn Fabryka - transformacja
[gry] You Are Empty
[gry] Kingpin: Life of Crime
Filter - Hamburg, 18.08.2013 [recenzja koncertu]
Nine Inch Nails [recenzje]
Subskrybuj
Newsy
Artyku造
Legalne mp3
Linki
Follow us: Tumblr | Blogger

Design created by Look | Coded by eWe | Modified by NINa. Theme by GFXpixel.info modified by NINa | Social icons by Fatcow, Icondock, PR. Lloyd and NINa.

3,029,252 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.