O Fabryce
[06/11/2010] Zespół SMP wydał nową płytę Coda
Industrialno-rockowy zespół z Seattle (USA) Sounds of Mass Production wydał właśnie swoją szóstą w dyskografii płytę zatytułowaną Coda. To raczej krótkie, ale nie takie całkiem słodkie wydawnictwo trwa 36 minut i zawiera osiem utworów utrzymanych w stylu industrial rock, zainspirowanych old-schoolowym punkiem, hip-hopem i starym brzmieniem labela WaxTrax!.

Coda została wyprodukowana przez Wade Alin'a (Christ Analogue, iScintilla), a w jej nagrywaniu wzięło udział paru gości, jak Ned Kirby (Stromkern), Dee Madden (Penal Colony), Mike Ostrander (64K), Chris DeMarcus (Stiff Valentine), oraz Dan Miura (gitara i perkusja, The Crills) i Juan Gomez.

Coda jest kolejnym, po wydanym w 2007 albumie The Treatment i w rezultacie świadczy o odrodzeniu się zespołu. Lider SMP Jason Bazinet, (którego mogliście zobaczyć w roli perkusisty na ostatnim koncercie Front Line Assembly w Łodzi, 2010 r.) zapowiedział, że jego zespół zakończył działalność zaraz po wydaniu albumu The Treatment, a potem zrealizował set remiksów, dostępnych tylko jako download pod tytułem Pissing on the Legacy, dla przypieczętowania tego faktu.

Podczas, jak się okazało - przerwy, Bazinet zmienił swoją profesję z lidera na perkusistę i zagrał z wieloma legendarnymi, industrialnymi zespołami, jak Chemlab (Invisible), 16Volt (Metropolis) i Front Line Assembly (Metropolis/ Dependant), występując podczas wielu koncertów w USA i Europie. Wziął także udział w nagrywaniu ostatnich dwóch płyt grupy 16Volt FullBlackHabit i AmericanPornSongs.

"Kiedy byłem w trasie i pracowałem z tymi zespołami, poczułem, że znowu chcę nagrywać swoją muzykę. To jest coś, co po prostu muszę robić" przyznaje Jason "Także kilkunastu oddanych fanów SMP popychało mnie, abym znowu zaczął zajmować się tworzeniem muzyki. Najpierw napisałem utwór na składaka wydanego przez label Metropolis (Electronic Saviors Compilation) a potem jako SMP pojechaliśmy w małą trasę na południowy-zachód USA razem ze Stiff Valentine. Po tym wszystkim poczułem się odświeżony i nie było już możliwości wycofania się z podjętej decyzji."

Coda została wydana przez własny label SMP - Music Ration Entertainment. Zespół używał MRE odkąd rozstali się z Invisible Records we wczesnych latach 2000. Coda jest czwartym albumem CD firmowanym przez MRE i będzie dostępna na sprzedaż na CDBaby.com oraz w legalnych sklepach oferujących pliki muzyczne.

Oficjalna strona | Last.FM | Discogs

Nota prawna
Szukaj w magazynie

Magazyn hostuje
Wersje
Nawigacja
START
PLIKI
Opowiadania
ARCHIWA
Archiwum o magazynie
Archiwum historii magazynu
Archiwum wywiadów
Archiwum recenzji muzyki
Archiwum recenzji gier
Archiwum recenzji książek
Archiwum artykułów
Archiwum newsów
Archiwum podcastów
Archiwum legalnej muzyki - pliki
Archiwum promocyjnych imprez
Archiwum manifestów industrialnych
O FABRYCE
Skład Fabryki
POZOSTAŁE
Linki
Zaktualizowane artykuły
Magazyn Fabryka - transformacja
[gry] You Are Empty
[gry] Kingpin: Life of Crime
Filter - Hamburg, 18.08.2013 [recenzja koncertu]
Nine Inch Nails [recenzje]
Subskrybuj
Newsy
Artykuły
Legalne mp3
Linki
Follow us: Tumblr | Blogger

Design created by Look | Coded by eWe | Modified by NINa. Theme by GFXpixel.info modified by NINa | Social icons by Fatcow, Icondock, PR. Lloyd and NINa.

3,026,025 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.