Wywiady s± przeprowadzane g³ównie przez email i publikowane w formie tekstowej. Nie ma jednak wielu wywiadów na ¿ywo - wideo ani audio, dlaczego?
Je¶li ja, czy który¶ z wspó³pracuj±cych z Fabryk± recenzentów mieliby¶my je¼dziæ po ró¿nych miastach lub pañstwa i robiæ wywiady samodzielnie, to dostêp do Fabryki by³by p³atny, i to sporo. Podró¿owanie kosztuje wiêcej ni¿ wstêp na koncert, a do tego nierzadko dochodz± koszty noclegu itd. Nie mogê te¿ wys³aæ przypadkowej osoby, która akurat mieszka w mie¶cie, gdzie dany koncert siê odbywa, bo nie mogê ryzykowaæ wiarygodno¶ci tej osoby i jej motywów dostania siê na koncert bez biletu, ale z presspasem Fabryki, jako reprezentant/ka magazynu; chodzi o wra¿enie zespo³u przy pierwszym kontakcie.
Wykonanie telefonu za granicê te¿ kosztuje, a jako¶æ rozmów internetowych przez komunikatory g³osowe pozostawia wiele do ¿yczenia, bo zrywanie po³±czeñ jest mêcz±ce. Pozostaje wiêc tekst, który jak dla mnie, i my¶lê, ¿e dla wielu zespo³ów jest opcj± naj³atwiejsz±. Muzyk, odpowiadaj±c na pytania zadane w taki sposób, mo¿e opó¼niæ wys³anie e-maila, a przed wys³aniem mo¿e przemy¶leæ i zmieniæ, to co wcze¶niej napisa³ itd. Nie jest to mo¿liwe w przypadku robionych na szybko wywiadów na ¿ywo. Tak¿e moja praca edytorska jest u³atwiona, a publikacja przyspieszona, bo nie muszê spisywaæ niczego z ta¶my i szukaæ po s³ownikach czy dany muzyk wypowiedzia³ to s³owo, które chyba us³ysza³am. Kopiujê i wklejam, a wywiad mo¿e byæ opublikowany nastêpnego dnia po otrzymaniu go na e-mail.
Industrial rock, nick NINa, czyli wszystko wskazywa³oby, ¿e ¶cie¿ki nieuchronnie prowadz± do Nine Inch Nails i w Fabryce ju¿ dawno powinien pojawiæ siê wywiad z Trentem Reznorem. Nie uda³o siê?
Nie próbowa³am. Moje zainteresowanie NIN skoñczy³o siê wraz z wydaniem przez nich tej s³abiutkiej p³yty Things Falling Apart, a gwo¼dziem do trumny by³a zmiana brzmieñ na The Fragile; wtedy ju¿ wiedzia³am, ¿e nic nie bêdzie takie jak przedtem, ¿e Reznora opu¶ci³o napiêcie i ambicje na rzecz du¿ych liczb. Tak samo nie pojawi³am siê na jedynym koncercie NIN w Polsce, mimo ¿e mia³am wa¿ny bilet. Uzna³am, ¿e nie chcê ogl±daæ zespo³u takim, jakim go ju¿ nie lubiê i nie s³ucham. Z trudem uda³oby mi siê wymieniæ ostatnich muzyków graj±cych w NIN, oraz tytu³y utworów z ostatnich kilku p³yt. Natomiast takie nazwiska jak Charlie Clouser, Richard Patrick czy Danny Lohner, oraz tytu³y jak Something I Can Never Have, Wish, Last, Gave Up, Heresy, Ruiner, Burn czy Driver Down bêdê pamiêta³a zawsze, i nie bez przyczyny. A nicka sobie zachowam z szacunku dla p³yt wydanych przed 2000 r. ;)
Chcia³(a)bym, ¿eby¶cie przeprowadzili ze mn± wywiad. Czy jest to mo¿liwe?
Obecnie, magazyn Fabryka skoñczy³ z t± form± promocji, z powodu niemi³ych sytuacji zwi±zanych z nieotrzymywaniem odpowiedzi na pytania, których przygotowanie zabiera ok. 5 dni w³±czaj±c w to samo przeszukiwanie Internetu na temat danego artysty i czytania poprzednio udzielonych wywiadów, aby nie powielaæ tych samych pytañ. Tacy muzycy zgodzili siê na przeprowadzenie wywiadów, lub te¿ nawet sami je zaproponowali, a nastêpnie nie raczyli nawet odpisaæ na emaila i wyt³umaczyæ siê, dlaczego nagle zmienili zdanie.
Je¶li jednak zdecydujesz siê zamówiæ recenzjê p³yty lub EP (nie pojedynczego utworu) lub kupisz miejsce reklamowe w magazynie na min. 2 tygodnie, to wywiad w skróconej formie (5 pytañ, tylko e-mail) mo¿emy przeprowadziæ z Tob± gratis. Zostanie on potraktowany jako materia³ na bazie licencji z wykorzystaniem na cele komercyjne (czyli: ustalasz wygodne tematy, lub zostawiasz t± kwestiê nam, a ca³y wywiad mo¿e byæ u¿yty przez Ciebie w celach promocyjnych i komercyjnych, np. dla rekomendacji sprzeda¿y swojej muzyki, koncertów itp.)
Zostanie on opublikowany albo w Fabryce (je¶li Twoja muzyka pasuje do tematyki magazynu), albo na Google+ Interviews (strona po angielsku).
Napisz do nas, je¶li jeste¶ zainteresowana/y tak± form± promocji w³asnej twórczo¶ci.
|