FABRYKA - w latach 2001-2016 r. by³a jedynym w internecie, profesjonalnym magazynem muzycznym dedykowanym wy³±cznie tym dwóm muzycznym - rockowi i metalowi industrialnemu. Obecnie posiada status Encyklopedii rocka i metalu industrialnego z bogat± list± w³asnych recenzji p³yt, wywiadów, newsów, oraz kilkoma podcastami. Darmowego hostingu dostarcza Darknation.eu. |
Fragmentation |Under Class, 2008|
1. Overlord, 2. Proselytes, 3. A Needle In Each Arm, 4. Anhedonie, 5. Beat Me, 6. Faceless, 7. Dark Bliss, 8. Lie Is Life, 9. Incandescent World, 10. Ghost Connection, 11. Death Plastic Surgery
Dexy Corp ju¿ po raz kolejny udowadnia, ¿e metal industrialny da siê z powodzeniem tworzyæ tak¿e w Europie. Fragmentation to druga p³yta Dexy Corp, a zespó³ pozostaje jak dla mnie w czo³ówce najciekawszych, francuskich zespo³ów ostatnich lat (obok takich grup jak Punish Yourself, Obszon Geschopf, Moshpit, Prime Sinister czy reaktywowanego w 2007r. Treponem Pal).
P³yta zaczyna siê utworem Overlord, który tak naprawdê wprowadza s³uchacza w muzykê, jakiej mo¿e siê spodziewaæ na CD. W intro do utworu pojawiaj± siê sample podobne do tych, stosowanych przez Ministry. Pocz±tek nastêpnego utworu rozpoczyna siê podobnie jak w jednym z utworów Skrew, chocia¿ ca³y utrzymany jest w stylu digital hardcore, podobnie jak nastêpny A Needle In Each Arm. Tutaj sporo chaosu, ha³asu i szybkiego tempa. S³ychaæ dosyæ nachalny automat perkusyjny (?) i ¿al, bo ka¿dy perkusista o rockowych korzeniach doda³by g³êbi temu utworowi.
Anhedonie to jak gdyby wyra¼na inspiracja muzyk± Acumen Nation z drum'n'bassow± dynamik± i bardzo charakterystycznymi wokalami. Beat Me to oczywi¶cie 'jak Bile': rozpalona agresja i nieuleczalnie chore tempo z nieco przesterowanymi wokalami. Tutaj ¿ywy perkusista nie mia³by pola do popisu, wiêc zesamplowane beaty w jego miejsce s± jak najbardziej odpowiednie.
Moje ucho przyku³ gdzie¶ w po³owie albumu utwór Faceless, z mocniejszymi, zapêtlonymi gitarami, i jakim¶ demonicznym klimatem. Przypomina siê Numb, The Sect i Testify, tudzie¿ soundtracki do Quake 2 ;) Pog³os w refrenie dodaje g³êbi i powtarzaj±ce siê frazy nabieraj± efektu nieskoñczono¶ci. Metalowe gitary i transowe tempo powoduj±, ¿e chce siê powracaæ do tego utworu. To mój pierwszy faworyt na tym CD.
Dark Bliss, to taki agresywniejszy utwór typowy dla Out Out, po³±czony z brzmieniami Punish Yourself, je¶li koniecznie chce siê znale¼æ najbli¿sze porównania.
Lie Is Life to te¿ klimaty w stylu Bile, rozwrzeszczane i oparte na bardzo szybkim tempie. W nastêpnym utworze nastroje tak¿e podobne jak u Acumen Nation i Cyanotic, czyli nowa fala muzyki punkowo-industrialnej lub digital hardcore. Incandescent World powinien zwróciæ na siebie uwagê, a jednocze¶nie szorstki i melodyjny refren wpada w ucho. Mój faworyt nr 2.
Natomiast Ghost Connection to ju¿ metalowo-industrialna jazda, z agresywnymi samplami, kojarzy siê z nagraniami Bile, KMFDM i trochê Jerk. Zdecydowanie najlepszy utwór na ca³ej p³ycie i jak dla mnie reklamówka mo¿liwo¶ci Dexy Corp. T³usty beat z samplami wydartymi z muzyki rave i delikatnie przesterowane wokale w otoczce fuzji gitar i perkusji buduj±cej dynamikê. Takie utwory powinno graæ siê na imprezach po¶wiêconych metalowi industrialnemu, ale sam utwór jest tak¿e dosyæ taneczny dziêki swojej dynamice. Tego typu utworów najchêtniej s³ucham prywatnie.
Osobom, które preferuj± brzmienia bardziej hmm… elektro, lecz nie pozbawionych agresywnych gitar w tle, powinien spodobaæ siê Death Plastic Surgery. Kojarzy mi siê z jakimi¶ brzmieniami typu Suicide Commando, wzmocnionymi przez gitary i miejscami przez growlowane wokale. My¶lê, ¿e fani Acumen Nation te¿ zwróc± uwagê na ten utwór.
Jest na p³ycie te¿ kawa³ek ukryty, 12-tka, tak¿e co¶ w stylu digital hardcore. Bardzo agresywny, ale nie jest to si³a gitar, a szalone tempo automatu perkusyjnego. I znów przychodzi na my¶l Acumen Nation! :)
Dexy Corp jest zespo³em znanym w Europie i USA, a w tym roku promuje wydanie najnowszej p³yty i wystêpuje w zwi±zku z tym na scenach francuskich klubów. Zespó³ jak dot±d ca³y czas wspina siê coraz wy¿ej, wypuszczaj±c na rynek coraz bardziej zaawansowan± muzykê. Ostatnie koncerty z Punish Yourself niew±tpliwie odcisnê³y jaki¶ ¶lad na ich twórczo¶ci, bowiem daje siê zauwa¿yæ pewne charakterystyczne dla PY rozwi±zania brzmieniowe (fuzja perkusji, gitar i wokali). Utwory s± krótkie, nieprzekraczaj±ce 5 minut. CD godne polecenia. (NINa)
Oficjalna strona | Last.fm | Discogs | Myspace
|
2001-2020 © Fabryka - Encyklopedia Rocka i Metalu Industrialnego. Wszelkie prawa zastrze¿one. Nazwa magazynu (³±cznie z 'Magazyn Muzyczny Fabryka', aktywny w latach 2001-2016), pomys³y, wykonanie, opracowanie tre¶ci, ikony albumów p³yt i publikacja zastrze¿one przez © Katarzyna 'Draconina' Górnisiewicz.
1. Zabrania siê u¿ywania oryginalnych recenzji i wywiadów w celach komercyjnych i/lub promocyjnych np. w sklepach p³ytowych, press kitach, na aukcjach internetowych, blogach, ksi±¿kach itp. Dla mediów i artystów - istnieje mo¿liwo¶æ sprzeda¿y konkretnej recenzji lub wywiadu na cele komercyjne i/lub promocyjne z licencj± niewy³±czn±. Mo¿na te¿ zamówiæ podobn± recenzjê w wersji rozszerzonej ( napisz do nas).
Zabrania siê u¿ywania oryginalnych recenzji p³yt zawartych w magazynie Fabryka dla polecania nielegalnie kopiowanej i rozpowszechnianej muzyki!
2. Pliki graficzne inne ni¿ przedstawione na stronach dot. Ok³adki do CD, Galeria, Sk³ad Fabryki oraz materia³y reklamowe dot. imprez Maszyneria, Malfunction i Suburban Sounds zosta³y do³±czone wy³±cznie w celach edukacyjnych, a wszelkie prawa autorskie nale¿± do ich twórców. |
|
|