SiNDADDY [recenzje]
Dodane przez NINa dnia 07.10.2007 14:43
IntelligenCIA |2006, MDZ Music, +++|

Civil Disobedience,Terrorama,Wreck,Maniamerica,Panties,The Payoff,Two Wrongs,Prostheticize Me,Black Sugar,Crawl (for MGira), New Cult,Rock This Hauss,Bignail,Dirty Double O Six (hidden track99)


SiNDADDY ma umysł niespokojny i szuka dr鏬 dotarcia do umysł闚, gł闚nie społeczeństwa amerykańskiego, zasklepionych błogim spokojem i ustabilizowanym życiem. SiNDADDY śmieje się ze wszystkich i wszystkiego nie przekraczając barier graniczących z wywoływaniem zdegustowania czy też urażania czyichś przekonań. Bardzo trafne tytuły utwor闚 (Terrorama, Maniamerica, IntelligenCIA) to także plus za umiejętność zabawy w słowotw鏎stwo. IntelligenCIA jest albumem, kt鏎y poprzez prześmiewcze teksty bliskie np. anty-bushowskiej i anty-amerykańskiej ideologii znanej z najnowszych płyt Ministry, ukazują nar鏚 amerykański zastraszony terroryzmem (Terrorama), zmuszany do posłuszeństwa (Civil Disobedience), i ulegający pogarszającym się warunkom powodowanym niewłaściwą polityką. Tej płycie towarzyszy tez klip do utworu Postheticize Me, kt鏎y zawiera sceny z filmu Luca Bessona, i na prawdę warto zobaczyć, co potrafi dobrze wygimnastykowane ludzkie ciało. W muzyce SiNDADDY'ego jest dużo tzw. glitch闚, ostrej elektroniki spod znaku digital hardcore, a także, jak przyznaje sam SiNDADDY dużo popowych odniesień, mimo tego można także wyczuć delikatnego ducha rockabilly i hard rocka. Utw鏎 Bignail przypomina mi brzmienia muzyki znanej z płyt Marilyn Manson, mimo że sam tytuł m鏬łby być interpretowany inaczej przez, powiedzmy... fan闚 pana Gwoździa. ;) Moim faworytem na tej płycie są bezsprzecznie utwory Panties i Terrorama, uważam, że SiNDADDY powinien nagrywać więcej tego typu utwor闚, kt鏎e pozwoliły by mu dostać się do radia i na klubowe imprezy. Jeżeli kiedykolwiek będziecie mieli możliwość zobaczenia tego buntownika w kowbojskim kapelusz na żywo, to idźcie na ten koncert, bo jego teksty, wydźwięk i także jego 100% męscy muzycy na tle prowokacyjnych kolaży wyświetlanych na dużym ekranie LCD na pewno dadzą wam dużo do myślenia. Obecnie pracuje nad pierwszą w historii muzyki płytą łączącą style industrial i rockabilly, roboczo zatytułowaną "moTHErfucKINGbaSTARd"...
(NINa)

PS. Utw鏎 "Terrorama" wraz z zapowiedzią SiNDADDY'ego został włączony w 3ci podcast Fabryki z datą realizacji: 15.11.2006.


SiNDADDY.net | Myspace