Burning Retna [recenzje]
Dodane przez NINa dnia 07.10.2007 19:08
Frozen Lies |Cleopatra, 2006, ++++|

Portrait of Charlotte,City of The Dead,Buried Alive,Write My Name In Blood,The Last Thing You'll Ever Know,Eitherway,Walk Across The Wasteland,Flinch,Why,Tear Me Down,The Soul Inside


Burning Retna ma wszystkie cechy, potrzebne do osiągnięcia międzynarodowego sukcesu, więc ciągle mnie zastanawia, dlaczego tak się jeszcze nie stało, mimo, że sukcesy odnoszą kapele, pr鏏ujace udawać gwiazdy. Burning Retna ni emusi nic udawać. Zespł został założony przez Mike Cripps's (ex muzyka sławnego w latach 90tych LA Gun) i wspierany przez Chris'a Bradshaw's oraz Kelly'ego Nickels's zagrał wiele koncert闚 w rejonie Los Angeles. Jedenaście kompozycji włączonych na płytę Frozen Lies daje szerkie spektrum ich tw鏎czych możliwości. Do moich ulubionych utwor闚 należą na pewno The Last Thing You'll Ever Know', 'Walk Across The Wasteland', 'Buried Alive' i 'Write My Name In Blood' ale są też inne utwory, kt鏎e mogą was zachwycić. Niewłaściwa polityka promocyjna zespołu w latach 90tych nie przyczyniła się do rozpowszechnienia ich muzyki na całym świecie. Na szczęście już najwyższy czas to zmienić, w momencie kiedy ludzie z dobrym słcuhem muzycznym, oczekującym po płycie więcej niż kilku skocznych piosenek poszukują naprawdę profesjonalnej muzyki. Posłuchajcie magicznego 'The Last Thing You'll Ever Know' i będziecie wiedzieli, co mam na myśli.
Burning Retna pisze wspaniałe kompozycje, kt鏎ych można bez poroblemu słuchać w kazdej sytuacji, i kt鏎e nadal utrzymuja sie na poziomie alternatywy. Burning Retna ma też niesamowitą przeszłość - wyobraźcie sobie zespł, w kt鏎ym jednocześnie gra Charlie Clouser (tak, tak ten sam, kt鏎y skomponował muzykę do filmu Saw, znany producent, remikser i inżynier dźwięku pracujący z artystami od Trenta Reznora po Collide) i Seam Beaven (podobnie jak Clouser doskonały producent, a także remikser i inżynier dźwieku, kt鏎y odpowiada za brzmienie starszych płyt Nine Inch Nails, Marilyn Manson i między innymi zespołu Jerk)! Charakterystyczny, czysty głos Breadshawa (czasami przypomina mi Petera Murphy'ego i Nicka Cave'a szczeg鏊nie w utworze "Buried Alive", głęboka i ciepła linia basu, odpowiednio zastosowane brzmienie perkusji, wyważony sampling oraz riffy gitarowe zastosowane tam, gdzie wymagała tego kompozycja, budują konstrukcję utworu, w kt鏎ej nie znajdziecie ani jednej pustej przestrzeni, ani zmarnowanego dźwięku. Chciałabym, żeby więcej zespoł闚 komponowało w taki spos鏏, jak robi to Burning Retna. Niekt鏎zy z was mogą przypiąć im etykietkę zespołu cold wave, inni odnajdą tu rock industrialny. Ważne, że brzmią rockowo! A teraz kliknijcie ponizej, żeby zam闚ić 'Frozen Lies', bo w obecnych czasach niewiele jest takich perełek na rynku muzycznym! ;)
(NINa)

CD można zam闚ić przez profil Burning Retna na Myspace