Killing Joke [recenzje]
Dodane przez NINa dnia 07.10.2007 18:18
Hosannas From The Basements Of Hell|Cooking Vinyl, 2006| ++++

1. This Tribal Antidote,2. Hosannas From The Basements of Hell,3. Invocation,4. Implosion,5. Majestic,6. Walking With Gods,7. Lightbringer,8. Judas Goat,9. Gratitude


Najnowsza płyta Killing Joke to bardzo ciekawa fuzja brudnego, rockowego grania znanego z poprzednich dokonań zespołu z elementami rocka industrialnego. Dodatek sampli i komputerowa ingerencja w dźwięk stanowią tu niezaprzeczalnie interesujące tło dla charakterystycznego głosu Jaza Colemana. Płyta nie spodobała mi się od początku, nie rozpoczynają ja utwory przyciągające słuch od pierwszego przesłuchania. M鎩 entuzjazm wzr鏀ł jednak do apogeum kiedy dotarłam do dw鏂h następujących po sobie utwor闚: "Walking With Gods" i "The Lightbinger". Może komuś wydadzą się nudne ze względu na długość i ten sam, powtarzający się jak w transie rytm, riffy oraz teksty, ale dla mnie jest to mistrzostwo, kt鏎ego można słuchać godzinami. Oba utwory w tym kształcie po prostu nie mogą być kr鏒sze, a ich siła napędowa są właśnie te, wręcz mechanicznie powtarzające się elementy. Kiedy nam się znudzą, mamy do przesłuchania siedem pozostałych utwor闚, z kt鏎ych na pewno można wyrżnić "Gratitude", z tym typowym dla Killing Joke wysoko nastrojonym riffem gitarowym i spowolnionym tempem. Gdyby nie wokal można się zastanawiać czy Killing Joke nie wziął czasem przykładu z Ministry i ich płyty The Dark Side of A Spoon.
Nie wyobrażam sobie, ze kiedykolwiek powodem zakończenia działalności Killing Joke może być brak pomysł闚 na kontynuacje tego przedsięwzięcia. Fakt jest niezaprzeczalny - Killing Joke istnieje od ponad dwudziestu lat, a za każdym razem wydają płytę, kt鏎a wnosi cos do historii muzyki rockowej, a także dyskografii samego zespołu. Ciesząc (kiedyś pi鏎a, teraz klawiatury raczej ;) ) recenzent闚, a przede wszystkim uszy stałych fan闚 Killing Joke, przyciąga tez za każdym razem nowy rockowy narybek. Siła Killing Joke tkwi właśnie w brudnym, gitarowym rocku, wzbogaconym inteligentnymi tekstami i niech kolejna płyta tez będzie tego potwierdzeniem. (NINa)