[
NINa and
Brian Backlash, e-mail interview, 2006-04-09]
NINa: Nic nie wiem na wasz temat, poza tym, ¿e bardzo podoba mi siê wasza muzyka. Powiedzcie parê s³ów o tym, w jaki sposób za³o¿yli¶cie zespó³, czy grali¶cie wcze¶niej w innych kapelach, i czy jaki¶ gatunek muzyki mia³ na was najwiêkszy wp³yw.
Za³o¿yli¶my zespó³ razem z Mike'em (perkusista). Wychowali¶my siê w Rio Hondo w stanie Texas. Zaczynali¶my w liceum od coverowania utworów innych wykonawców, a potem nagrywali¶my ju¿ swój materia³. Nasz pierwszy zespó³ nazywa³ siê Spiral, pó¼niej zmienili¶my nazwê. Od pocz±tku przewinê³o siê przez zespó³ sporo muzyków, ale my dwaj byli¶my w nim ci±gle. Ostanio pracowali¶my nad projektem Guild. Zawsze s³uchali¶my ciê¿kiej muzyki, ale oczywi¶cie siêgamy te¿ po ró¿ne odmiany techno lub industrial. My¶lê, ¿e jestem pod wp³ywem wszystkich mo¿liwych gatunków
muzycznych. Bardzo je wszystkie szanujê. Zawsze co¶ korzystasz na ka¿dej z takich odmian.
Brian Backlash: Jaka by³a wasza pierwsza reakcja na muzykê industrialn± i co spowodowa³o, ¿e wnie¶li¶cie jej elementy do muzyki The Paramecium?
Za pierwszym podej¶ciem nie spodoba³a mi siê. S³ucha³em wiêcej muzyki metalowej ni¿ czego¶ innego. Podobaj± mi siê ró¿ne podgatunki industrialu, ale najbardziej ceniê sobie industrial metal. My¶lê, ¿e najwiêksz± inspiracj± dla nas jest Ministry. Chocia¿ inne zespo³y te¿ w jakiej¶ mierze wp³ynê³y na nasz± muzykê.
NINa: Uzale¿ni³am siê od utworu System Lost. Sk±d pochodz± te dialogi i ¶miech?
Dialogi wziêli¶my z filmu 'Zagubiona Autostrada' Davida Lyncha. Podoba mi sie ten film za tak± mroczn± wizjê artystyczn±. Uwa¿am, ¿e czasami muzyka i film pasuj± do siebie.
Brian: Nagrywacie muzykê jako Paramecium od 1994r. Jakie by³o wasze najwiêksze osi±gniêcie od tamtego czasu?
My¶lê, ¿e takim najwiêkszym osi±gniêciem by³o przej¶cie do obecnego stylu, jaki gramy. Zmierzamy zdecydowanie w tym kierunku, w jakim planowali¶my. Mieli¶my na tyle szczê¶cia, ¿eby posiadaæ sprzêt odpowiedni do naszych planów. Nasz stosunek do naszych zamiarów te¿ du¿o nam pomóg³. Nie s±dzê, ¿ebym móg³ ¿yæ bez tworzenia muzyki. To jest co¶, co trzyma mnie przy ¿yciu i pozwala na ponowne odkrycia.
NINa: W swoim profilu na Myspace napisali¶cie: " Bycie oryginalnymi, innymi i prawdziwymi powoduje, ¿e idziemy do przodu." Czy w tych czasach ciê¿ko jest tworzyæ oryginaln± muzykê? Jakie cechy powinna posiadaæ muzyka, aby mo¿na j± by³o okresliæ jako oryginaln±?
My¶lê, ¿e o wiele gorzej jest teraz tworzyæ oryginalne brzmienia. Co jeszcze nie zosta³o zrobione? Wszystko. Mam szacunek dla muzyków, którzy potrafi± wyraziæ swoj± kreatywno¶æ i niepowtarzalno¶æ. Podczas tworzenia muzyki, staramy sie patrzeæ w przysz³o¶æ polegaj±c na w³asnych odczuciach. My¶lê, ¿e je¶li chcesz byæ na prawdê oryginalny, musisz mieæ w³asn± wizjê, musisz byæ inny, mieæ swój w³asny styl i tworzyæ co¶ wyj±tkowego. Czasami zdarza siê, ¿e przesz³o¶æ w jakis sposób powraca w innym ¶wietle.
align='left'>Brian: Na waszym profilu piszecie, ¿e chocia¿ w studiu u¿ywacie syntetycznej perkusji, to na potrzeby koncertów wolicie graæ na bêbnach na ¿ywo. Dlaczego?
Jeszcze nie opanowali¶my perfekcyjnie nagrywania brzmieñ perkusji na ¿ywo. To jest wyzwanie na przysz³o¶æ i napewno we¼miemy siê za to przy okazji nastêpnych sesji nagraniowych. Kiedy ju¿ ustalimy utwory do obróbki, popracujemy nad nimi w jakim¶ lokalnym studiu. Ale na razie bêdziemy u¿ywaæ syntetycznej perkusji. W sumie, jej te¿ u¿ywamy na koncertach.
NINa: Czy dajecie du¿o koncertów, czy The Paramecium jest raczej studyjnym projektem?
Obecnie nie koncertujemy. Pracujemy nad nowymi utworami i setem na kolejny show. Jak na razie mamy zaprogramowane ¶cie¿ki dla klawiszy, basu i mamy te¿ gotowe sample. Nie mieliby¶my nic przeciwko, gdyby do³±czyli do nas jacy¶ utalentowani muzycy, ale przedstawienie musi trwaæ.
Brian: Twierdzicie, ¿e wasz styl muzyczny ewoluowa³ przez 12 lat. W takim razie, jak± muzykê grali¶cie wcze¶niej i w jaki sposób wasze brzmienie rozwinê³o siê w to, jakiego mo¿emy s³uchaæ obecnie?
My¶lê, ¿e zmieni³y nas zespo³y, których muzyki s³uchali¶my. W przesz³o¶ci tworzyli¶my muzyke w stylu metal/grunge. Nic wiêcej poza gitarami, basem, wokalami i perkusj±. Po tym jak wprowdzono nas w ¶wiat psychodelicznej kultury, zaczêli¶my s³uchaæ muzyki, któr± wykonywano z u¿yciem klawiszy i sampli. Ta kombinacja wyda³a sie nam bardzo naturalna, wiêc zainwestowali¶my w zakup klawiszy i programów komputerowych i z tego tytu³u nasza muzyka nabra³a ciê¿kiego, tripowego brzmienia.
Brian: Czy San Antonio w Teksasie to dobre miejsce na propagowanie takiej muzyki? Czy s± tam inni arty¶ci, którzy zajmuj± siê tworzeniem muzyki industrialnej?
W San Antonio jest pewne lokalne wsparcie dla sceny industrial/metal. Stamt±d pochodz± znane zespo³y Union Underground i Pitbull Daycare. Pochodzimy z ma³ego miasta, wiêc przeprowadzka do san Antonio stworzy³a przed nami nowe mo¿liwo¶ci.
Brian: Jak obecno¶æ na Myspace wp³ynê³a na popularno¶æ Paramecium?
To zajebiste miejsce na pokazanie naszej muzyki ¶wiatu. Fajnie jest przeczytaæ, co ludzie s±dz± o naszej muzyce. Dobrze te¿ dowiedzieæ siê, w jakich rejonach ¶wiata mamy fanów i kim oni s±.
NINa: Czy mo¿ecie nam poleciæ jaki¶ film lub ksi±¿kê o tematyce industrialnej?
Osobi¶cie lubiê zakrêcone dramaty, które otwieraj± ci umys³ na ciekawe i niewyja¶nione doznania. Napewno by³by to film "Pi", a co do ksi±¿ki, to polecam "The Doors of Perception and Heaven and Hell" Aldous Huxley'a.
NINa: Szuka³am na necie jakie¶ strony The Paramecium, ale nic nie by³am w stanie znale¼æ. Planujecie stworzenie w³asnej www? Je¶li tak, to co bêdzie zawiera³a?
Mamy parê planów na przysz³o¶æ w zwi±zku z www. Znajd± siê tam dzia³y dotycz±ce biografii, newsy, zdjêcia i klipy z koncertów.
The Paramecium na Myspace
Fotografie pochodz± z archiwum The Paramecium, wszelkie prawa zastrze¿one © The Paramecium.